17. kolo - Mistrovské utkání 13. dubna 2014 16:00
Spartak Hluk 0:1 FK Ostr.Nová Ves
TJ Spartak Hluk - FK O.N.Ves 0:1

V neděli 13.4 2014 hrálo první mužstvo Hluku doma mistrovský zápas s O. N. Vsí. Naši hráči byli favorité, i přesto, že naposledy prohráli 2:1 právě na půdě O. N. Vsi na podzim. Tato neděle třináctého však pro naše mužstvo nebyla šťastná. Prohráli jsme 1:0 brankou Šálka z 83. minuty. Jak se utkání vyvíjelo? Od začátku bylo vidět, že Novovešťané se na toto utkání dobře připravili. V prvním poločase nám chyběl v záloze lehce zraněný Botek, takže záložní řada soupeře se Šálkem, Galuškou a Zálešákem přehrávala naši zálohu, ale nějaké větší šance nebyly ani na jedné straně. Sem tam nějaká střela z dálky nemohla dobré brankáře Fojtíka a Bočka ohrozit. V 55. minutě došlo u našeho mužstva ke dvojímu střídání. Na hřiště šli Botek a Vinkler a ze hřiště Masařík a Jurásek. Měli jsme územní převahu a doufali jsme, že ten kýžený gól přece jen vstřelíme. V 70. minutě měl vyloženou šanci Martin Zalubil, který byl sám před brankářem, ale nedal. V pokutovém území hostů bylo hodně míčů, ale naši hráči byli nedůrazní. Když se zdálo, že utkání skončí zaslouženou remízou, tak jsme propadli jak v záloze, tak i v obraně a Šálek ve skluzu dal stejný gól, jaký nám vstřelil v podzimním zápase na 2:1. V 85. minutě střídal Miroš Horáka, ale do konce zápasu se už nic nestalo. Chtělo by se zamyslet nad tím, proč mužstvo hraje lepší fotbal na hřišti soupeřů, než před vlastními diváky.