5. kolo - Mistrovské utkání 7. září 2014 16:00
TJ Nivnice 2:4 Spartak Hluk
TJ Nivnice-TJ Spartak Hluk 2:4
Na hodovou neděli nastupovala obě mužstva k utkání v rúzném rozpoložení. Zatímco hosté přijeli se dvěma vítězstvími v zádech, domácí inkasovali půltucet branek v Bojkovicích.
Hlučanům chyběl v sestavě Zalubil. Domácí nastoupili kompletní. Nivničané, kteří si byli vědomí jaká je situace, začali opatrně a stejně jako soupeř vycházeli ze zabezpečené obrany. Oba týmy se proto v úvodu dostaly pouze ke střelám z dálky. V 6.minutě střílel hostující O.Machala a ve 13.minutě domácí Dufka. Oběma se vedlo stejně a navrch měli oba brankáři. První větší šanci zápasu přinesla 21.minuta. Po straně hřiště unikl Dohnal, ale včasným vyběhnutím jeho akci zmařil pozorný brankář domácích F.Hladiš. Ve 29.minutě přišla 100% šance fotbalistů z Nivnice. Na začátku kombinace byl P.Ligas a jeho nahrávku nasměřoval Janků na Skočovského. Ten ovšem z malého vápna přestřelil odkrytou svatyni Hlučanů. První branka utkání přišla ve 38.minutě duelu. Po faulu na hlavičkujícího Straňáka ponechal rozhodčí domácím výhodu a Janků znovu předložil míč znovu Skočovskému. Tomu už reparát vyšel a zblízka uklidil míč do sítě hostí 1:0. Vedení domácích však netrvalo dlouho, ještě do poločasu Spartakovci snížili Zlínským, který si naskočil na přesný rohový kop Biháriho.

Úvod druhého poločasu, stejně jako prvního, opět přinesl po jedné střele na každé straně. Za hosty pálil Dohnal a u domácích Straňák. Oba slepými. Uplynula rovná hodina hry a hosté šli do vedení 1:2. Bihári nezištně nahrál O.Machalovi a aktivní kapitán technickou střelou překonal golmana domácích. Krátce na to střídal domácí kapitán P.Ligas, což nevěstilo nic dobrého. V 79.minutě se dočkal branky i Dohnal, který se o to snažil již delší čas. Jeho střela z pravé strany se ujala  a Hluk vedl o dvě branky 1:3. Nemusel však dlouho, protože v 81.minutě po nahrávce Máčalíka minul prázdnou branku domácí Skočovský. O chvilku později se početná návštěva branky domácích dočkala. Po faulu na Straňáka se pískala penalta a L.Ligas byl úspěšný 2:3. V 90.minutě se pískala další penalta. Tentokrát pro hosty a Biháry rovněž proměnil 2:4. Vítězství hostí, ač to tak v úvodu nevypadalo, bylo zcela zasloužené a potvrdilo dobrou formu v těchto fázích soutěže. Nutno ještě podotknout, že do utkání zasáhl i benjamínek mezi fotbalisty a to 17-letý naturalizovaný Barmánec Nuguntual-Thum Thang a vedl si výborně !!!