16. kolo - Mistrovské utkání 10. dubna 2016 15:30
TJ Dolní Němčí 3:1 Spartak Hluk
TJ Dolní Němčí - TJ Spartak Hluk 3:1

V neděli 10.4. hrálo áčko derby v Dolním Němčí, kde prohrálo 3:1, po velmi špatném výkonu v 1. poločase. Domácí hráli s velkým úsilím, bojovně a s tímto stylem si naši hráči nevěděli rady. Byli jsme pomalí a nedůrazní.První branku  jsme dostali ve 25.minutě po kopu z rohu, kdy jsme neuhlídali postavou nevelkého hráče, domácího kapitána Bídu. Ve 33.minutěto bylo už 2.0, když se po nedůrazném bránění prosadil Tinka Tomáš. V 36. minutě se naprosto nesmyslně nechal vyloučit Petr Šimčík a tím nám zkomplikoval situaci nejen v tomto zápase, ale i v dalším, protože Bihári je nemocný a Zlínský zraněný. Ve 44.minutě dovršili domácí náš špatný výkon v 1. poločase další brankou, kterou vstřelil Tinka Petr. Jedinou naši šanci, střelu Martiše zlikvidoval domácí brankář Škařupa. Po přestávce přišel na hřiště místo Miroše Jurásek. Začali jsme hrát bojovně a zodpovědně. V 50. minutě šel sám na brankáře Kukla, bohužel nedal. Hráli jsme na riziko a vytvářeli si i velké šance. Jurásek z malého vápna neprostřelil domácího brankáře, ve vyložené šanci, pak byl rukou zadržen Martiš, ale velmi slabý rozhodčí Mitáček nepískal, i když celý stadion očekával P.K. Před tímto momentem vstřelil v 65. minutě kontaktní branku Galuška a tím snížil na 1:3. Domácí využívali naší riskantní hry k brejkům. které jsme však zastavili téměř v samém zárodku. Domácí si vytvořili během této fáze utkání snad jednu šanci, když dezorientovaný Saša Machala přihrál hlavou domácímu hráči do vyložené šance, ale Fojtík bravurně zachánil. I domácím byl vyloučen v 74. minutě hráč  Cmol a hrálo se na obou stranách po 10 hráčích. Bohužel toho už jsme nevyužili Je spodivem, že ve 2.poločase i v deseti hráčích jsem byli lepším mužstvem a při troše štěstí a seriozním vedením zápasu rozhodčím Mitáčkem jsme mohli dosáhnout i na remízu. Konec všemu přišel v 86. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Zalubil Martin. Byl to z naší strany velmi nepovedený zápas, který nám v příštím utkání přidá na starostech.Snad si to hráči uvědomí a v příštím zápase nebudou tak nedisciplinovaní.