V neděli 5.3. hrálo hlucké áčko další přátelský zápas na Širúchu s mužstvem Slovácka U-18. Trenér Václav Uhlíř velmi těžko stavil sestavu, protože scházeli Horák, Machala A., Machala J, Kryl, Masařík a Šimčík. Nakonec postavil jedenáctku, do které povolal nadějné dorostence Baroňe a Sagulu, a jako dvanáctého hráče Straku Jiřího ze dvojky. Od začátku se hrál velmi rychlý fotbal s dobrou kombinací na obou stranách. Mladíci vynikali rychlostí, urputností v soubojích, a také dobrou taktickou hrou. Už v 10. minutě zůstal na levé straně obrany neobsazený hráč Slovácka, který prudkou ranou otevřel skóre zápasu. 0:1. Do dobré šance se dostal také David Sagula, ale v koncovce neuspěl. V 28. minutě se uvolnil na pravé straně Martiš, nacentroval na Zalubila, jehož hlavička se odrazila na brankovou čáru a odtud ven. Jak to vlatně bylo, to by muselo rozhodnout video. Za 2. minuty poslal do uličky Dohnal  Sagulu, který mazácky vyrovnal na 1:1. Ve 35. minutě, jsme nechali hladce projít mladíky až do pokutového území a stav byl 1:2. Za 5. minut jsme v obraně špatně vyhodnotili situaci, čehož kluci ze Slovácka využili a bylo to 1:3. Potom jsme po centru z pravé strany mohli výsledek korigovat, ale hlavička Dohnala skončila na břevně. Když běžela poslední minuta, tak jsme využili zmatku v obraně Slovácka a snížili na 2:3. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem uhrát dobrý výsledek, ale soupeř byl opravdu kvalitní. V 55. minutě nesmyslně fauloval v pokutovém území obrance Slovácka Zalubila, a Dohnal na 2x dopravil míč do sítě mladíků. 3:3. Za 5. minut jsme kopali roh, míč nazvedl některý náš hráč na zadní tyč, kde byl připravený Ondra Machala a my jsme poprve v zápase vedli. Za 10. minut bylo však vyrovnáno. Hráč Slovácka nápřáhl z 20 metrů a trefil prudkou ranou k tyči. 4:4. V 75 minutě nádherně odcentroval Galuška z z levé strany přímo na hlavu Saguly, a ten si dal svů druhý gól v zápase. A to ještě mohl přidat jeden, protože šel sám na gólmana, který vyběhl, David ho přeloboval a míč směřoval do opuštěné branky. Doběhl tam však obránce Slovácka, který velmi efektně odvrátil jistý gól. I tato situace byla na video. Poslední slovo měl Dohnal, který využil svoji šanci a z malého vápna umístil míč k tyči. Oproti zápasu ve Veselí jsme se zlepšili, i když jsme nebyli v kompletní sestavě. Je však třeba říci, že jak Baroň, tak i Sagula předvedli opravdu velmi dobré výkony a zcela nahradili své chybějící spoluhráče. Příští zápas se Stráním se hraje v pátek 10.3. v 18.00 hodin na Širúchu. Zveme všechny příznivce kopané na tento souboj. Sestava: Fojtík, Baroň, Lipoti, Zalubil, Galuška, Martiš, Machala O., Dohnal, Kukla, Bihári, Sagula. Střídal: Straka Jiří.