Zápasy
5. kolo - Mistrovské utkání 4. září 2011 17:00
Spartak Hluk 1:3 Boršice u Buchl.
Na nováčka nakonec nestačili.
Krásné 'babí léto' s pěknou diváckou kulisou a nováček KP,který ze začátku soutěže podává velmi dobré výkony sliboval fotbal kvalitní úrovně.

Úvod utkání měli mírnější převahu domácí,ale byli nepřesní v kombinaci. Hosté se postupem času začali stále více osmělovat,hráli jednodušeji,rychleji a začali domácí mírně přehrávat. V 12´zahrozil jejich nejlepší střelec Martin Dufek, ale hlavou míč netrefil tak,aby skončil v síti. V 16´mohli domácí prohrávat a to když nedůraznou malou domů Hlaváčka vystihl hostující útočník Činčala,který se již chystal střílet, ale v poslední chvíli mu obránce domácích skórovat zabránil.V 18´se po delší době připoměli i domácí,konkrétně Martin Zalubil,který však vyslal slabou střelu vedle branky Remeše.Boršičtí stále více zaměstnávali domácí obranu,která nestála zrovna na pevných nohách.V 36´ neudržel hostující gólman míč,ten mu vypadl před dotírajícího A.Machalu,který se rychle otočil a našel na velkém vápně volného Martin Zalubila a ten do prázdné skóroval (1:0). Hosté nesložili zbraně a uzamkli na závěr poločasu domácí v jejich obraně sérií rohových kopů při nichž mohl z bezprostřední blízkosti skórovat Martin Dufek,ale hlavou míč směřující do branky stačil Fojtík vytěsnit na roh.

V druhé půli mohli domácí zvýšit náskok,ale Jožka Říha se tutovky zalekl a vysoko přestřelil. Trest přišel v 53´kdy po sérii krátkých přihrávek před domácím pokutovým územím a následné tvrdé střele,kterou Fojtík jen vyrazil před sebe před volného Dufka, který pohodlně skóroval (1:1).Po chvíli vyslal dobrou střelu Konrád,ale Fojtík s námahou kryl.V 60´přišla pro domácí další pohroma,kdy obrana faulovala exligového a taky trochu s nadváhou hrajícího Činčalu v pokutovém územím a nařízenou penaltu Kondrád proměnil (1:2). Domácí však nerezignovali a vrhli všechny síly do útoku s cílem vyrovnat. Chvílemi hostující gólman nevěděl kde mu hlava stojí a odolával jedné šanci za druhou.Nejprve zahrozil Botek skákavou střelou těsně vedle brány. Pak přišla tvrdá střela J.Dufky těsně nad břevno.V 75´ přišel krásný 'koník' Saši Machaly,který však mířil těsně nad nebo dobrá šance Juráska opět mimo branku.Hosté využili otevřených 'vrátek' v domácí obraně v 82´kdy po kombinaci a vyšachování obrany vstřelil Brzica třetí gól (1:3). Pro domácí je možná prohra až příliš krutá,ale hosté působili fotbalovějším a sehranějším dojmem a tak si odvezli zřejmě po právu všechny tři body.Podzim nezastihl Spartakovce v dobrém rozpoložení a s přibývajícími zápasy bude na ně vyvíjen stále větší a větší tlak s ohledem na nutnost rychle bodovat.Doufejme, že výsledkový obrat nastane hned v sobotu na půdě Provodova.
Domácí
Jméno Branka Žlutá karta Červená karta Střídání
Jan Machala - - - -
Ondřej Machala - - - -
Hosté
Jméno Branka Žlutá karta Červená karta Střídání
Remeš Petr - - - -
Čtvrtníček Lukáš - - - -
Kopčil David - - - -
Zach Jakub - 32. - -
Vojtěšek Aleš - - - -
Brzica Antonín 82. - - -
Hromada Miroslav - - - -
Konrád Manfréd 60. - - -
Dufek Martin 53. - - -
Kuzma Jan - - - 73.
Činčala Václav - 79. - 90.
Střídali:
Vlček Ondřej - - - 73.
Náplava Pavel - - - 90.