O klubu

Město Hluk se nachází v malebném srdci Slovácka ve Zlínském kraji. Je vzdálené 12 km od Uherského Hradište směrem slovenským hranicím. V současné době žije ve měste cca 4 500 obyvatel. Jednou za tři roky, vždy první týden v červenci, ožívá město Dolňáckými slavnostmi s Jízdou králů, která je největším lákadlem pro diváky během třídenního programu. Na fotbalovém hřišti pak v nedělním odpoledni probíhá přehlídka folklorních souborů, hlavně z oblasti Dolňácka. V roce 2008 proběhl úspěšně již XX. ročník této kulturní společenské akce.

Největší zájmovou organizací v Hluku je TJ Spartak, která sdružuje několik sportovních oddílu. Fotbalový oddíl je největším a také nejoblíbenějším z nich. Během svého působení prošel oddíl vetšinou úspešným obdobím. Mezi jedno z nejúspěšnějších patří období mezi roky 1965 až 1980 ale také fotbalové časy od roku 1990 do dnešní doby, kdy od roku 1995 hraje I. mužstvo župní a krajský přebor. Nejvetší krizí procházel fotbal v Hluku v letech 1980-1990, kdy jsme sestoupili do okresního přeboru. Historie oddílu sahá do roku 1932, to několik zapálených lidí založilo fotbalový klub SK Hluk.

Fotbal v Hluku se hrál také v organizacích Sokol, Orel a Rudá hvězda ale pouze rekreačně. Soutež hráli pouze jednu sezónu a to ješte v dost neorganizované soutěži. Prvním předsedou SK byl Hanáček František, který se vrátil z Ameriky a měl zájem fotbalový klub v Hluku založit. Po válce v roce 1949 byl SK Hluk začleněn do Sokola. Název Spartak Hluk je z roku 1953 Roky 1955-1956 jsou charakteristické výstavbou nového hrište v Kaštanci, jehož součástí byla i atletická dráha a hokejové hrište. Další významnou akcí bylo otevření nové sporovní haly v roce 1984, která v té době patřila k největším v republice.