15. kolo - Mistrovské utkání 28. září 2011 16:00
Dolní Němčí 1:0 Spartak Hluk
Příliš krutá prohra.
V předehrávaném 15.kole zavál los Spartakovce k sousedovi do Dol.Němčí k již tradičnímu derby regionu.Situace obou celků nebyla růžová a tak se vlastně hrálo o šest bodů do tabulky.

První minuty utkání vůbec nenaznačovali, že by nakonec měli hosté odejít poraženi,neboť hned od úvodu zápasu na hřišti dominovali a měli první velkou gólovou šanci,kdy Miroš šel zcela sám na gólmana Hájka,ale ten jej vychytal. Hosté přesně a rychle kombinovali a začali přehrávat domácí v záloze a přecházet do zakončení,které však bylo nepřesné nebo lapil gólman Hájek. Další dobrou příležitost měl O.Machala,ale gólman míč vyrazil.Následnou dorážku poslal Miroš nad bránu.Do zakončení se odhodlal i mladíček Zelinka,jehož dobrá,štiplavá střela byla opět vyražena Hájkem do bezpečí. Domácí se osmělil po 20 minutách a hned mohli jít do zakončení,ale dobrou příležitost k zakončení P.Krchňáček prováhal a byl zblokován.Rozhodující moment celého utkání tak přišel v 37´kdy hosté špatně odkopli míč,ten se dostal k volnému Šmehlíkovi,který jej dorazil míč do sítě (1:0).

Druhá půle již nebyla pro hosty tak dominantní jako první,hráli neurovnaně a domácí spoléhali na brejky přes rychlonohého T.Stojaspala.Hlučané vědomi si situace se snažili útočit a překonat obranný val domácí,který však odolával, někdy i se štěstím. Srovnání mohl přinést Botek,ale jeho dorážka po centru ze strany skončila na břevně! Poté dobře vnikl do vápna Martin Zalubil,dával pod sebe,ale Masařík zbrkle střílel vedle.Ofenzivní nápor pokračoval střelou O.Machaly opět vedle. Pak centrovaný míč do vápna vracel před branku A.Machala na Botka, ale ten míč nedokázal před hradbu těl prostrčit do sítě. V těchto okamžicích se domácí strachovali o výsledek,téměř neútočili a jen odkopávali míče za polovinu, ale hosté nebyli schopni toho využít. Když už hosté srovnali, tak gól nebyl uznán pro postavení mimo hru Martina Zalubila. Nakonec domácí zuby,nehty dovedli zápas do vítězného konce a připsali si tak cenné 3 body.Hlučané proti slabému soupeři neuspěli a dál se dostávají do hluboké herní krize.