12. kolo - Mistrovské utkání 27. října 2013 14:00
Spartak Hluk 5:3 SK Slovácká Viktoria Bojkovice
TJ Spartak Hluk - SK Slovácká Viktoria Bojkovice 5:3

V nádherném,nedělním odpoledni přilákal tento zápas o přední příčky 1.A třídy slušnou diváckou návštěvu.

Domácí začali s chutí, měli častěji míč na koačkách, ale paradoxně dávalili branky hosté z prvních dvou střel.Nejprve dorazil Vacula vyražený míč Fojtíkem a s přehledem skóroval (0:1). Pak nechala obrana na vápně opět volného Vaculu, který i s pomocí tyče navýšil vedení (0:2). Domácí tento moment však nezlomil a jejich odpověď přišla záhy, kdy se nádhernou a tvrdou ranou trefil exligový anfant terible Penner (1:2). Vyrovnání zařídil Martin Zalubil o pár minut později po krásné kombinační akci po ose Masařík,Bihári, kdy posledně jmenovaný naservíroval míč přesně na kopačku Zalubila, který se k tyči nemýlil (2:2). Hosté byli jako opaření, chvilkami nevěděli co hrát a umožnili domácím dokonalý obrat. V následujících minutách hosté propadli na půlící čáře, k míči se dral Bihári,který lobem přehodil špatně vyběhnutého brankáře Jurigu (3:2). Hlučané byli i nadále při chuti a drželi otěže utkání ve své moci. Ještě do poločasu přesnou hlavičkou upravil na (4:2) Zdenek Horák ml.

Druhá půle již byla vcelku vyrovnaná, ale stále více aktivity bylo na domácích nohách. Hosté se snažili brejky dobýt domácí defenzívu, ale ta odolávala. Hlučané každou příležitost využívali k zakončení, ale šance Biháriho či Juráska, který orazítkoval tyč ke gólu nevedla. Bojkovičtí se snažili s výsledkem ještě něco udělat a tak v určitých fázích utkání byli i lepší. Nakonec se jim podařilo kontaktní branku vstřeli Mašatalířem po nedůrazu domácí obrany a snížit na (4:3). Definitvní pojistku výsledku dal s chutí hrající Zdeněk Botek pár minut před koncem, který nádhernou ranou do šibenice ala Zlatan Ibrahimovič upravil na konečných (5:3).

Hlučané se po tomto vítězství a zaváhání osttaních soků v tabulce, dostali na 1.místo !!!