16. kolo - Mistrovské utkání 6. dubna 2014 15:30
TJ Sokol Újezdec-Těšov 1:3 Spartak Hluk
TJ Sokol Újezdec-TJ Spartak Hluk 1:3

Hosté, posilněni domácím vítězstvím v derby s Nivnicí a domácí, kteří otočili výsledek na ,,větrné hůrce" v Mladcové začali utkání svižně a aktivně,ale přece jen více pohybu a fotbalovosti bylo na kopačkách Hlučanů, kteří více ohrožovali matadora v bráně Újezdce Konečného. Nejvíce aktivním hráčem v tomto směru byl Bihári, který jako štírek velmi často pronikal do defenzívy domácích, ale buď pokusy končily vedle nebo šanci zmařil gólman. Domácí se soustředili spíše na bránění a vyráželi do protiútoků, ale bez většího úspěchu.

Ve druhém poločase Spartakovci přidali na důrazu a nasazení a přišly i šance. Nejprve Bihári přistrčil míč Dohnalovi, ale ten Konečného neobstřelil. Za pár minut se v ,,1000 %" šanci ocitl ,,čahoun" Pasta, Hugo Jurásek,ale byl zřejmě sám tak šancí překvapen, že nedokázal vůbec zakončit. Domácí v těchto fázích nestíhali,pouze bránil a občas se snažili hosty zastrašit tvrdým zákrokem či faulem. Po kontaktu domácího obránce s míčem ve vápně se hosté dožadovali pokutového kopu, ale u HR Vaculy neuspěli. Za pár minut se však již dočkali penalty po faulu na výborného Biháriho,kterou sám postižený proměnil (0:1). Domácí museli hrát a vrhli proto vše do útoku. Po standartní situaci se jim podařilo skórovat, kdy se hlavou trefil Varga (posila z Bojkovic) (1:1). Ovšem hosté nesložili zbraně a koučováni lišákem a stratégem Uhlířem se znova ujali vedení. Po rohovém kopu se hlavou s pomocí tyče trefil čerstvý 25-ník Dohnal (1:2). Další šance měli Penner,Machala O či znova Dohnal, ale neuspěli. Pojistku výsledku dal Zalubil Martin, který tvrdou střelou nedal Konečnému šanci (1:3).  Hosté vyhráli zcela zaslouženě a pokud by proměnili další šance, které měli, tak by byl výsledek ještě výraznější, ale nebuďme neskromní i toto vítězství se cení.