15. kolo - Mistrovské utkání 29. března 2015 15:00
FC Strání 4:5 Spartak Hluk
FC Strání-TJ Spartak Hluk 4:5 PK

Ve šlágru kola 1.A třídy se Hlučané představili na půdě horkého adepta na postup do KP, který před sezónou výrazně posílil (exligový Ondřejka,Pilka,Spazier,Križák....) a dal se tak očekávat kvalitní a napínavý fotbal.

Úvod zápasu byl pro hosty jako z říše snů rychlými brankami paralyzovali domácí odhodlání. Nejprve se pohotově trefil k tyči Zalubil pro kterého to byla branka snad po půl roce :-),pak krásnou umístěnou střelou se prezentoval hlucký Maradona Botek a šok pro domácí završil Dohnal, když se umně uvolnil ve vápně a skóroval. Domácí dlouho nemohli najít svůj herní rytmus a dílo zkázy mohlo být dovršeno ve 20 min, kdy tutovku Dohnala zázračně lapil domácí brankář. Zřejmě zlomovým momentem v utkání byla 21´, kdy domácí Popelka zahrával přímý kop z 18m a brankář Fojtík se musel červenat, neboť zdánlivě lehký míč mu prošel mezi nohama do sítě. Ve 34´se poprvé předvedl Venca Ondřejka,když se krásně uvolnil na hranici velkého vápna a střelou do protipohybu brankáře snížil na 2:3. O 7 minuty později domácí srovnal, kdy po přesném centru Gajdošíka se hlavou (???) trefil opět Ondřejka 3:3.

Druhá půle tak vlastně začínala od nuly, ale aktivnější byli hosté, kteří využívali každou příležitost k brejkům či výpadům do nepříliš jisté domácí obrany. Po jednom z nich v 57´hračička Bihári krásně nacentroval míč do velkého vápna, kde nabíhající Ondra Machala nezaváhal vsítil vedoucí branku na 4:3. Straňané přidali a zatlačili svého soupeře před jeho branku, ale vázla kombinace či chyběla přesnost. Naopak hosté mohli navýšit skóre Dohnalem,ale ten trefil břevno či po průnicích Botka a Biháriho. Vedení však Spartakovci nakonec neudrželi a 83´ bylo srovnáno Ondřejkou, který usměrnil míč z přímého kopu 4:4.

Následovaly tak pokutové kopy, které přivály druhý bod hostům. Nutno podotknout že právem a zcela zaslouženě !

Věříme, že výkon přenesou chlapci i do domácího utkání proti Nedachlebicím na Velikonoční neděli.