2. kolo - Mistrovské utkání 16. srpna 2015 17:30
TJ Sokol Žalkovice 1:2 Spartak Hluk
TJ Sokol Žalkovice-TJ Spartak Hluk 1:2
Na vyprahlou Hanou dorazily hosté v roli favorita, ale domácí před sezónou značně obměnili kádr a tak se dal očekávat těžký zápas. Ovšem opak byl pravdou. Hosté hýřili aktivitou,invencí a byli daleko lepším mužstvech. Hned ve 3´se ve velké šanci ocitl mladíček Martiš, po nádherném přiťuknutí do USA odcházejícího právníka Dohnala, ale gólman byl proti. Na domácích byla patrná nervozita, nemohli si kloudně přihrát a o nějakém ohrožení Fojtíkovi svatyně nemohla být ani řeč. Další tutovku měl opět Martiš, ale trefil tyč ( celkem jich bylo 3 v celém utkání pozn.autora). Od další branky uchránil domácí jen náhodný zákrok brankáře na čáře. Pak prováhal nejlepší okamžik k zakončení rovněž skvěle hrající Masařík. V 21´však již udeřilo. Po nádherné kombinační akci prodloužil excelentně hrající Dohnal míč do běhu Masaříkovi, který ranou pod břevno otevřel skóre (0:1). Hosté dále drželi otěže utkání pevně ve svých rukou a druhou branku vstřelili po krásné kombinační akci po ose Smělík-Bihári Dohnal posledně jmenovaný (0:2). Ve druhé půli domácí psotřídali sestavu a na jejich výkonu to bylo znát. Najednou ožili a byli chvílemi i lepší. Hosté přestali hrát, vypadli z tempa a přenechali taktovku Hanákům. Ti je potrestali po velmi přísně odpískaném přímém volném kopu,kdy se krásně přes zeď trefil Janečka (1:2). Najednou bylo z utkání drama, ale hosté se snažili držet míč co nejdále od své branky a nedovolit tak domácím srovnat ba co víc i jít do vedení. Další tyč trefil Galuška,po chvíli Zalubil tu stejnou konstrukci, ale taktickou hrou již těsné vedení uhájili. Výhra hostí je zcela zasloužená, hlavně za I.půli, která byla v podání Hlučanů excelentní a všichni hráči zaslouží za výkon velkou pochvalu! Výkon proti Žalkovickým je tou nejlepší pozvánkou na nedělní derby s Dol.Němčím.