11. kolo - Mistrovské utkání 25. října 2015 14:00
Spartak Hluk 3:1 TJ Jaroslavice
TJ Spartak Hluk-SK Jaroslavice 3:1
V domácím střetnutí s Jaroslavicema chtěli hlučané potvrdit vítězství v Mladcové, tentokrát nastoupili v sestavě, která je pro podzimní část stabilní. Na střídačce však byli pouze Hrabal Patrik (ročník 1996) a Nguntual Tum Tang, Barmanec žijící v Hluku, ročník 1998. Hlučané se potýkají s marodkou a nedostatkem hráčů, i přesto, že mají „ B“ tým, který hraje okresní přebor Uherskohradišťského okresu. Rozdíl ve výkonosti obou soutěží je však velký. První poločas Hluk vyhrál 2:0 Zápas začal velmi opatrně, protože hosté měli ze svého soupeře respekt. Měli ještě v povědomí výborné hlucké mužstvo, které skončilo v loňské sezóně druhé. I přesto, že hlučané nemají už tak kvalitní mužstvo byli po celý první poločas lepším týmem a vytvořili si řadu příležitostí. Jednu z nich využil Zdena Botek, jinak šéf mládežnického fotbalu v ligovém týmu Slovácko. To běžela 9. minuta zápasu. I potom měli domácí převahu, kterou využili ve 42. minutě Smělíkem. Bylo to zasloužené vedení. Druhý poločas se Jaroslavice kousali Do druhého poločasu nastoupili hosté s vědomím, že nemají, co ztratit. Přidali na pohybu a důrazu a domácí měli hodně práce. Když běžela 65. minuta, dostali hosté příležitost trestného kopu ze 16. metrů, a hráč Duda krásnou střelou snížil na 2:1. Hostům narůstla křídla, domácí byli zbytečně nervózní a v 70. minutě po chybě Zalubila šel sám na gólmana Fojtíka Tomáš Batík, který však hluckého brankáře nepřekonal. Potom se hra uklidnila a v 78. minutě po úniku Biháriho skóroval znovu Smělík. Tím hlučané definitivně rozhodli o svém zaslouženém vítězství. Uhlíř Václav, trenér Hluku: Potřebovali jsme potvrdit vítězství z Mladcové. Dnes jsme nastoupili v optimální sestavě a po celý první poločas jsme Jaroslavice nepustili k vážnější akci. Ve druhém poločase jsme ztratili koncentraci a hosté začali nebezpečně útočit. Jejich branka na 2:1 byla pro nás varování, Hráči se však vzchopili a dokázali zvýšit na 3:1 a tím jsme definitivně potvrdili naše zasloužené vítězství. Děkuji hráčům za jejich dobrý výkon. autor: AZ