Zápasy
13. kolo - Mistrovské utkání 1. listopadu 2015 13:30
FC Kvasice 1:4 Spartak Hluk
FC Kvasice-TJ Spartak Hluk 1:4
V neděli 1.11. , na dušičky, jsme odjížděli do Kvasic s odhodláním předvést dobrou hru a uhrát přijatelný výsledek. Domácí byli favorité, protože byli na druhém místě a jejich ambice jsou velké. V mužstvu hraje i David Kučera, bývalý hráč a střelec O. N. Vsi, Napajedel a Spytihněvi. Od začátku jsme měli mírnou převahu, hráli jsme zodpovědně a vytvořili jsme si i šance, z nichž jednu proměnil po centru Smělíka z pravé strany Radek Bihári. To běžela 13. minuta zápasu. Od této chvíle se však domácí zvedli a přitlačili nás na naši polovinu. Střela Lepši jen těsně minula naši branku a pak přišla dokonce i tyč po střele domácího hráče. Když se schylovalo ke konci poločasu, tak jsme se dostali do rychlého protiútoku a ve 42. minutě Radek Bihári po střele z úhlu překonal domácího brankáře. To byl velmi dobrý počin. Když Martin Zalubil proměnil jasnou penaltu po faulu na Smělíka v 47. minutě, tak i věrní fanoušci našeho mužstva (Zlínský Antonín, Dostál Igor a Michal Bihári) věřil v úspěch. V 67. minutě však náš brankář si špatně pokryl míč, který mu vypadl z koše, a David Kučera snížil na 3:1. To byl signál pro domácí něco se zápasem ještě udělat. Přidali na důrazu a snaze, ale naše mužstvo poctivě bránilo a podnikalo do otevřené obrany nebezpečné brejky. V 87. minutě předvedl Milan Smělík nádhernou individuální akci, kdy si poradil se dvěma hráči domácího mužstva a střelou k tyči zvýšil na 4:1. Potom se na branku domácích ještě řítil Radek Bihári, ale brankář domácích se štěstím odvrátil hrozící pohromu. Za předvedenou hru a bojovnost musím naše hráče pochválit. Byl to nejlepší výkon podzimu. Domácí byli opět zklamáni, protože ani na počvrté se jim nepodařilo proti našemu mužstvu získat doma ani bod. Sestava: Bachan, Šimčík, Machala A., Zalubil, Machala J., Bihári, Botek, Galuška, Smělík, Jurásek (Kryl), Masařík (Hrabal).