17. kolo - Mistrovské utkání 17. dubna 2016 16:00
Spartak Hluk 2:0 TJ Skaštice
Hluk Skaštice 2:0

V neděli 17.4 hrála jednička proti velmi dobrému mužstvu ze Skaštic a vyhrála 2:0. Naše mužstvo oslabené o 6 hráčů základního kádru bojovalo s vyspělým soupeřem o cenné vítězství. (Nehráli Bihári, Zlínský, Zalubil, Šimčík, Botek a Šipka).Taktiku, kterou určil trenér Václav Uhlíř plnili všichni hráči s velkou bojovností a příkladným plněním svých úkolů. Jaký to byl velký rozdíl od utkání v Dolním Němčí, kdy jsme propadli právě v těchto úkolech. Skaštice byli vzhledem k situaci, která byla v našem mužstvu favorité. Když ve 33. minutě vstřeli Jan Miroš branku, tak to bylo povzbuzení pro celé mužstvo.Hosté, v čele s nejlepším hráčem naší soutěže Konečníkem se díky naší kvalitní defenzívě k ničemu nedostali. Druhý poločas byl stejný jako první. Hosté, přestože měli více míčů na svých kopačkách,nebyli schopni se díky velmi dobré defenzivní taktice, dostat do vyložených šancí. Na takové mužstvo, které aspiruje mezi nejlepší v této A. třídě je to určitě zklamání. Domácí obrana jim nedovolila žádnou velkou šanci po celý zápas. Potom přišel místo Hrdiny, hráče, který se jen velmi málo dostává do základní sestavy A mužstva, na hřiště dorostenec barmského původu Nguntal Tum Tang, kterému v Hluku říkají Athatg a ten nacentroval míč do pokutového území. kde ho sklepl Jurásek a Kukla upravil na 2:0. Athang i nadále zaměstnával hostující obranu, když po centru Juráska netrefil v dobré pozici branku. Kdyby někdo v hluckém fotbalu řekl, že v této sestavě porazíme Skaštice, tak by tomu nikdo nevěřil. I.A.třída je velmi vyrovnaná, záleží vždy na okolnostech, na naladění mužstev, na jejich odhodlání, jak se k utkání postaví Sestava Hluku : Fojtík, Miroš, Machala A., Horák Z., Machala J. Hrdina (Nguntual Thum Tang), Galuška, Martiš, Chytil, Jurásek, ( Botek) Kukla