18. kolo - Mistrovské utkání 24. dubna 2016 16:00
FC Strání 4:0 Spartak Hluk
Brankář Popelka zničil Hluk

V neděli 24.4. hrálo hlucké áčko Na Strání a prohrálo vysoko 4:0. Kdo tam nebyl, tak neuvěří. Hluk stále ještě oslabený o Zlínského, Biháriho, Botka a Šipky začal utkání v klidném tempu. Ani domácí se moc nehrnuli do nějakého útočení. Až přišla 33. minuta a zcela nenápadná akce Halody skončila v hlucké brance po dorážce Križáka, který stál sám neobsazen u tyče. Neuplynuly ani 3 minuty, když Križák našel centrem zcela samotného nehlídaného Habance, pro kterého nebyl už problém skórovat. Paradoxem je to, že Hluk měl do této doby dvě velmi dobré příležitosti ke skórování, bohužel na místě byl vždy brankář Popelka. I po obdržených brankách byli hlučané nebezpečnější, ale dvě tutovky spálil Kukla, další střela Martiše se opřela o tyč. Do druhého poločasu vstoupili hlučané znovu aktivně, vytvořili si šance na snížení, když však v 55. minutě po zmatku v obraně dal Fruhauf třetí branku, zápas se začal dohrávat. Hlučané byli fotbalovější a vyvořili si další šance, které jim však Popelka zneškodnil. Dnes mohli hlučané hrát 24 hodin v jednom kuse, ale branku by asi nedali. Byl to pro ně velmi smolný den. Domácí využili všech svých možností ke skórování, a další se jim naskytla v nastavení (P.K),kdy hosté zbytečně faulovali, když po jasném ofsajdu ani náhodou nenapadlo rozhodčího Švacha zvednout praporek. Branku pak dal Straňák a tím dovršil nešťastný, smutný den pro Hlučany. Sestava: Fojtík, Miroš, Horák, Machala A., Machala J., Kukla, Chytil, Galuška, Martiš, Zalubil (Sagula), Jurásek (Athang). Snad v příštím zápase proti Nedachlebicím toho štístka bude více.