22. kolo - Mistrovské utkání 21. května 2016 16:30
Osvětimany 2:0 Spartak Hluk
Antifotbal vyhráli domácí

V sobotu zajíždělo hlucké áčko do Osvětiman bez Botka, Šipky a Horáka. V základní sestavě byli dva dorostenci a na lavičce ještě další tři. Utkání začali domácí velmi z ostra. Byli rychlí, důrazní, ale nějakou šanci si nevytvořili. Byla to doslova "opravdová kopaná". Míče šli, dá se říci, od brankáře k brankáři. Domácí zahrozili ve 20. minutě, kdy se do dobré šance dostal Zýbal, ale vysoko přestřelil. V 35. minutě měl velkou příležitost Martiš, trefil však pouze boční síť. Druhý poločas byl stejný jako první. Domácí však byli o krok rychlejší a vytvořili si převahu v poli. V 69. minutě odcentroval z pravé strany Švrček přímo k Zýbalovi, nejlepšímu hráči domácích, který krásnou křížnou střelou z voleje trefil dolní roh Fojtíkovi branky. 1:0. Pak přišla sporná situace, kdy byl sražen v pokutovém území Zýbal. Ten však střet trochu přihrál, a tak rozhodčí Liška P.K. nezapískal. Hlučané poslali do útoku Dohnala, Zalubila a Juráska a hráli na riziko. V 85. minutě došlo k velmi zajímavé situaci. Domácí hráč, neatakován, hlavou přehodil domácího brankáře Zálešáka, a tím by se stav vyrovnal na 1:1. Domácí střídačka byla jak opařená i diváci viděli jasnou branku. Nespravedlnost sebral do svých rukou rozhodčí pan Broňa Konečný, který když viděl, že je míč v síti, teprve pak zvedl praporek s tím, že byl ofsajd. Nepomohlo vysvětlování, že když si dá hráč vlastní branku, že nemůže být ofsajd, navíc hráče nikdo neatakoval, takže se nemohlo jednat o faul. Bohužel výklad pravidel pana rozhodčího Konečného je velmi kuriozní a měl by být zapsán do fotbalových absurdit. Je také zarážející to, že pokud došlo u pana Konečného ke zkratu, nebo snad i záměru, proč to všchno nenapravil hlavní arbitr pan Liška. Byl hlavní,má největší pravomoce, a také stál určitě blíž, než pan Konečný, takže situaci viděl přehledně. P.K. v posledních vteřinách zápasu určil skóre 2:0. Tak skončil antifotbal na hřišti, které má minimální rozměry a kde se asi nijak jinak fotbal nejde hrát. Nic pro fotbalové fajnšmekry a navíc ještě k tomu přídavek hořkosti v podání pana Konečného a Lišky.

Sestava: Fojtík, Šimčík, Zalubil, Machala A., Machala J., Athnag (Sagula), Dohnal, Galuška, Martiš, Kukla, Zlínský (Jurásek).