25. kolo - Mistrovské utkání 11. června 2016 17:30
TJ Jaroslavice 0:3 Spartak Hluk
Jasné vítězství

V sobotu 11.6. zajíždělo I. mužstvo do Jaroslavic. Ty byly povzbuzeny vítězstvím v týdnu ve Vlčnově 3:1. Domácí začali agilně, byli důrazní, rychlí a také dobře kombinovali. Do vyložených šancí se ale nedostali. Snad jednou měl Fojtík v brance více práce. Postupně se však začala projevovat herní převaha našeho mužstva. Vytvořili jsem si řadu příležitostí, ať už to byl Dohnal, Šipka, Martiš, Kukla či Jurásek. Zvláště agilní byl Jenda Dohnal, který se po návratu z Ameriky dostává do své formy. Míč jsme však za záda domácího brankáře Žbela do poločasu nedostali. I druhý poločas jsem začali náporem. Měli jsem po většinu hrací doby v tomto časovém úseku drtivou převahu, ale střela Zdeny Botka trefila pravou tyč domácí branky. Další šance měli Kukla, Šipka a také Dohnal. V 70. minutě nám zatrnulo, když domácí hráč z malého vápna přestřelil. Domácí už spoléhali na nějaký brejk a k tomu i na štěstí, že se jim podaří z ojedinělé akce vstřelit branku. Potom ještě Zdena Botek trefil po velmi pěkné kombinaci pro změnu zase levou tyč. Už se zdálo, že ten vytoužený a zasloužený gól ani nevstřelíme. V 72. minutě přišel na hřiště Radek Bihári a v 75. minutě ukázal, co patří na domácího brankáře Žbela. Dostal míč na hranici šestnáctky, podíval se a přesnou střelou k tyči a "po zemi" nás poslal do vedení. 1:0 Za 2. minuty ho stejným způsobem napodobil Šipka, aby lo to 2:0. Když v 82. minutě po pěkné akci Radka Biháriho poslal míč do prázdné branky Dohnal, tak to bylo už 3:0. Potom se pěkně předvedl Šipka, ale Žbel byl na místě. Šipku pak vystřídal 15-ti letý Ševčík, který se dostal po pěkné akci našich hráčů do vyložené šance, ale neproměnil. Rozhodčí se už asi nemohl na to dívat, tak ukončil zápas o 3. minuty dříve. Co k tomu dodat. Bylo to o první vstřelené brance. Jinak by byl klid v našich řadách dříve. Je nutné znovu pochválit Radka Biháriho, který stejně jako s Mladcovou byl hodně důležitým elementem našeho vítězství. K poslednímu zápasu nastoupí naše jednička v sobotu v 10.00 proti Kvasicím. Potom už bude zase chvilku od fotbalu odpočinek. Sestava: Fojtík, Horák, Zalubil, Machala A., Galuška, Kukla, Botek, Dohnal, Martiš, Šipka (Ševčík), Jurásek (Bihári)