4. kolo - Mistrovské utkání 27. srpna 2016 17:00
Spartak Hluk 5:1 TJ Sokol Újezdec-Těšov
TJ Spartak Hluk-TJ Sokol Újezdec 5:1

V sobotu 27.8 přivítalo naše mužstvo, hráče  z Újezdce. Újezdci  scházeli oproti jarní sezóně někteří hráči. I Hluk byl oslabený. Hrál bez  Saše Machaly, Zalubila a také už i bez Zdeny Botka, který bude hrát jen tehdy, pokud bude mužstvo hodně oslabeno. Už v 5.minutě využil Ondra Machala centr z pravé strany a tvrdou ranou překonal Pochylého v brance Újezdce. 1:0 Potom se hrál velmi nezáživný fotbal z obou stran. Scházela zde konmbinace a vůbec přesnost přihrávek a fotbalovost. Domácí si i přesto vytvořili možnosti, které Martiš, Dohnal a Bihári nevyužili. Ale byla to pasáž utkání pro fotbalového fanouška velmi nezáživná a neatraktivní. Do druhé poločasu vstoupili domácí dobře, protože po pravém křídle unikl Pavel Kryl a po jeho centru si hostující obránce srazil míč do branky 2:0. Po dvou minutách však hosté z nenápadné akce snížili Coufalíkem na 2:1. A zase to bylo velmi nervózní. Hosté se snažili v utkání něco udělat, ale nebezpeční nebyli. Naopak domácím se začalo dařit  a začali dělat hostující obraně velké potíže. Rychlé protiútoky nevyužili jak Dohnal, tak i Martiš  a také Ondra Machala.  V  79. minutě dostal dobrou přihrávku do pokutového území Dohnal, byl však faulován brankářem Pochylým a z následné penálty Martiš bezpečně zařídil skore 3:1. V 83. minutě domácí zakombinovali a Radek Bihári dostal přihrávku na hranici pokutového území, a odtud se Radek nikdy nemýlí, 4:1. V 86 minutě, to už byli na hřišti Athang  a Tomáš Ševčík, dva dorostenci a hlucké naděje. Ahang potáhl míč po pravé straně a na milimetr přihrál Dohnalovi, který poslal míč do sítě  a zvýšil na 5:1. Nebylo to ideální utkání. Je potřeba se dále zlepšovat a hrát zodpovědně. Přihrávky jsou někdy slabina. To byla vždy naše nejsilnější zbraň, dobrá kombinace. Je fakt, že v každém utkání někdo schází, ale to je u každého mužstva. I neúčast je potřeba nějak nahradit A u Hluku by to neměl být problém, protože  dorostenci představují kvalitu a také naději pro budoucnost a perspektivu.

Sestava: Fojtík. Machala J.(Ševčík) Horák, Lipoti, Galuška, Kryl (Athang), Kukla, Bihári, Machala O., Martiš, Dohnal