Přátelské utkání 25. února 2017 14:00
Veselí nad Moravou 2:0 Spartak Hluk
FC Veselí n.M.- TJ Spartak Hluk 2:0

Konečně nadešel čas i pro fotbalisty Spartaku Hluk, kteří po 4 měsících nastoupili opět na fotbalové hřiště. Tentokrát to bylo v přátelském přípravném zápase ve Veselí nad Moravou na umělém trávě domácího mužstva. Mužstvo Veselí nad Moravou je na 2. místě I.A. třídy Jihomoravského kraje skupiny B, a rádi by postoupili do KP. Odehráli už 4 zápasy a ani jednou neodešli poraženi. Mají nového trenéra bývalého hráče Baníku Ostrava a Jablonce Hrotka, který ještě nedávno nastupoval v blízkém Bzenci. Přivedli i několik posil a představili se jako dobře fungující tým. My jsem hráli svůj první přípravný zápas a na hře našeho mužstva to bylo vidět. Domácí byli rychlejší, důraznější a přímočařejší a měli i pevnou obranu, i když v brance byl dorostenec. V prvním poločase se hra odehrávala většinou ve středu hřiště, do brankových příležitostí se obě mužstva nedostávala. Z naší strany dobře vystřelil z přímého kopu Bihári, potom byl v šanci Martiš, ale branka z toho nepadla. Přišla 30. minuta zápasu, naši hráči rozehrávali ve středu hřiště na půlicí čáře, vrátili však balon do obrany, potom úplně nazpět k Jožkovi Fojtíkovi, který ve snaze rozehrát míč našel přímo na středu hřiště domácího hráče, pro kterého nebyl problém vsítit první branku utkání. 1:0. Ve 40. minutě jsme v pokutovém území několikrát stříleli na domácího brankáře, ale bez úspěchu. Když běžela už nadstavená část utkání, kopali domácí rohový kop na přední tyč, jak se míč dostal do naší branky nebylo vidět. Náš bránicí hráč to ovšem ví. 2:0. Do druhého poločasu domácí dali příležitost dalším hráčům a naše mužstvo mělo převahu a vytvořilo si 4 vyložené šance, které neproměnili Němec, Martiš, Horák a Zlínský spolu s Dohnalem. Domácí využívali našeho tlaku k brejkovým situacím, jejich průniky vychytal Fojtík. Co k tomu dodat. Bylo vidět, že naši hráči mají hlavně v proměňovaní šancí velké nedostatky a  ukázalo se, že nejsou ještě v optimální formě. Je však potřeba říci, že domácí Veselí nad Moravou byl velmi těžký soupeř. Utkání by odpovídal remízový výsledek, ale když neproměníš skoro tutovky, tak takový výsledek nemůžeš chtít. Sestava: Fojtík, Horák, Lipoti, Machala A., Galuška, Kryl, Dohnal, Kukla, Němec, Bihári, Martiš. Střídali: Šimčík, Masařík, Ševčík a Zlínský. V sobotu 24.2.2017 porazila dvojka v Uherském Brodě Boršice u Blatnice 3:1. Branky: Zlínský, Sabo, Baroň a vneděli v 10.00 hodin vyhrál dorost ve Veselí nad Moravou 2:0.