Zápasy
Přátelské utkání 12. července 2017 18:00
FC Strání 3:0 Spartak Hluk
FC Strání-TJ Spartak Hluk 3:0

První přípravný zápas hrálo hlucké áčko v Horním Němčí proti diviznímu mužstvu ze Strání. Straňané postavili všechny posily (Palíka z Holešova, Biháriho, Horňáka ze Bzence a Jaroňka z Uherského Brodu), i když přestupy ještě nejsou dotaženy. Naše mužstvo postavilo všechny hráče, které měl trenér v zastoupení Aleš Zlínský k dispozici. Horák a Dohnal jsou v Praze, Martiš je na dovolené, Ondra Machala je zaneprázdněn, Kukla a Fojtík zraněni. Lipoti už odešel,Bihári bude vyměněn za Straňáka, takže scházelo celkem 8 hráčů z kádru, který vybojoval postup do KP Zlínského kraje. Přišel Němec Marek z Viktorky Otrokovice, v jednání je účast Zálešáka z O .N. Vsi a Straňáka výměnou za Biháriho. Sestava 1. poločasu: Lukáš David, Šimčík, Machala A., Zalubil, Otrusiník, Baroň, Zálešák, Němec, Galuška, Machala Mira, Straňák. V 1. poločase byla hra vyrovnaná, i když Straňané měli více míč na kopačkách. My jsme bránili od půlicí čáry a přecházeli do rychlých brejků. Po jednom z nich nastřelil Mira Machala břevno, v dalších šancí byl Straňák. Straňané se dostali do větší šance jenom 1x. Do druhého poločasu nastoupil do branky Posolda, v obraně hráli Šimčík, Kuřina, Zalubil, Otrusiník, v záloze pak Zalešák, Galuška, Němec, Atang, Sagula ( ten hrál poprve po zranění), Straňák na hrotu. Straňané posílili sestavu, když přišli, Gardián, Pilka, Haloda a Bruštík a začali mít více ze hry. Některým našim hráčům chyběla zkušenost ze hry proti tak silnému soupeři, čehož dokázali Straňané využít ve 20. minutě, kdy vstřelil po rohu první branku Miklovič. Potom přišli do hry ještě Ondra Zalubil místo Straňáka a Petr Vozár místo Šimčíka. V určitém období hrálo v obranné fázi 5 bývalých dorostenců, proto musel být i vidět i rozdíl ve hře. I přesto se naši hráči dostávali po brejcích do dobrých šancí. Jednu měl Němec, druhou Ondra Zalubil a také Athang. Za hosty trefil břevno Jaroněk, druhou branku přidal v 32. minutě Pilka a by lo to 2:0. Když po faulu Petra Vozára vstřelil z P. K. Bihári třetí branku, zápas se tak dostal do samého závěru. Výsledek bych podle šancí tipoval na 4:2 pro Strání, bohužel štěstěna nestála při nás, branku jsme nedali. S přípravným zápasem můžeme být spokojeni. Viděli jsme v našem mužstvu řadu mladých nadějných hráčů, kteří by při dobrém tréninku a jejich píli mohli zapadnout do mužstva. Někteří si řekli o šanci už v tomto ročníku.

Příští zápas v sobotu 15.7. v 17.00 hodin s mužstvem TJ Nafta Gbely.