Přátelské utkání 15. července 2017 17:00
Spartak Hluk 2:1 TJ Nafta Gbely
TJ Spartak Hluk-Nafta Gbely 2:1

V sobotu 15. 7. hrálo áčko přátelský zápas s mužstvem 5. Slovenské ligy TJ Nafta Gbely. Domácí opět zkoušeli širší kádr mužstva a v prvním poločase nastoupila tato sestava,. Protože nebyl však dispozici ani jeden brankář, tak se postavil do ní Jenda Dohnal: Dohnal, Horák, Kuřina, Machala A., Šimčík, Zálešák, Němec, Galuška, Baroň, Otrusiník, Straňák. Hosté se představili jako technicky dobře vybavené mužstvo, dobře kombinovali, ale do nějakých šancí se za celý poločas nedostali. Domácí se ujali vedení v 10. minutě, kdy se dostal na levé straně do dobré šance dostal Marek Němec, který prostřelil brankáře hostů. 1:0. Potom se odehrávala hra většinou ve středu hřiště. Obě strany hrály fotbal sice technický, ale neúčelný. Naše mužstvo se dostalo do šancí Markem Němcem, Radimem Straňákem a také Zdenou Horákem, který hlavou trefil tyč Gbelské branky. Do druhého poločasu nastoupilo naše mužstvo v této sestavě: Bachan, Vozár, Kuřina, Horák , Machala Mira, Athang, Němec, Zálešák, Dohnal, Sagula, Straňák. I Když jsme vystřídali tolik hráčů, stále jsme byli lepším mužstvem. V 66. minutě předvedl Honza Dohnal nádhernou sólovou akci.prošel od poloviny hřiště přes několik hráčů a s přehledem zakončil. 2:0. I hosté se však začali dostávat na naší polovinu a do blízkosti naší branky. Při jedné akci fauloval Petr Vozár a byl z toho P.K. Ten hosté proměnili a stav byl 2:1. Nadále to bylo vyrovnané utkání, ve kterém mělo naše mužstvo několik dobrých příležitostí, které bohužel nevyužilo. Utkání splnilo svůj účel a bude to na trenérovi Vaškovi Uhlířovi, aby nachystal pro první utkání v KP co nejlepší sestavu. Je třeba připomenout, že i v dnešním zápase scházeli Zalubil Martin, Ondra Machala Kukla a Martiš, přesto to byl výkon na dobré úrovni. To může fotbalovou veřejnost v Hluku jenom těšit. V předzápase hráli naši dorostenci svůj první přátelský zápas s mužstvem TJ Nafta Gbely. Odešlo 8 hráčů ročníku 1998, a proto trenér Ivoš Ševčík dává mužstvo teprve dohromady. Není to jednoduchá situace, protože KP Zlínského kraje je vysoká soutěž. Mužstvo z Gbel hraje stejnou soutěž na Slovensku. I toto utkání bylo poměrně vyrovnané. Přesto se ukázalo, že kluci by nemuseli hrát podřadnou úlohu v KP. Hosty porazili 3:0, když branky dali: Peprna Albert, Blaha a Kroupa Krištof, který by mohl přijít na hostování z Kunovic. Někteří kluci mají asi ještě fotbalové prázdniny, zatím nepřišli. Já věřím, že Ivošovi se podaří dát dohromady mužstvo, které se v KP Zlínského kraje uplatní.