3. kolo - Mistrovské utkání 19. srpna 2017 16:30
FK Chropyně 1:5 Spartak Hluk
FK Chropyně-TJ Spartak Hluk 1:5

V sobotu 19.8. zajíždělo hlucké áčko do Chropyně, která byla na 14. místě , zatím bez bodu. Naše mužstvo bylo před tímto zápasem na 13. místě a v případě porážky bychom se ocitli na posledním místě. Od začátku jsme byli lepším mužstvem, vytvořili jsme si i šance, ale nebyli jsme důrazní v závěrečné fázi. Dobré šance měli Straňák, Martiš a také Němec. Ve 23. minutě se dostali do úniku Straňák s Martišem, který Radima pěkně uvolnil a bylo to 1:0. Byl to první gól Radima Straňáka v hluckém dresu. Do poločasu jsme si vytvořili další šance, které nebyly využity, a tak místo výsledku 3:0, to bylo pouze 1:0. Domácí se snažili, ale jejich akce, většinou nakopávané míče do pokutového území, skončily většinou na hlavě našich obránců nebo v rukách brankáře Lukáše Davida, který zastoupil zraněného Fojtíka. Na místě stopera hrál Zdena Horák, který nahradil zraněného Zalubila a patřil mezi velké opory. Do druhého poločasu nastoupili domácí s velkým odhodláním a tlačili se k naší brance. My jsme hráli v tuto dobu nepřesně a bojácně. Přišla však 65. minuta a přímý kop z pravé strany si naskočil Jan Dohnal a vymetl šibenici domácí branky. 2:0. Domácí se nevzdávali a snažili se zápas zdramatizovat, a to byla voda na mlýn pro naše mužstvo. Rychlými brejky jsme se dostávali do nebezpečných situací. V 74. minutě vysunul Saša Machala Tomáše Martiše a ten proti domácímu brankáři nezaváhal. 3:0. V 85. minutě se za domácí trefil parádní střelou Nehoda a stav byl 3:1. Do dalších šancí se dostali i střídající hráči Sagula a Athang, ale nevyužili je. Přišla 88. minuta a tentokrát vysunul Martiše Dohnal, jeho střelu sice domácí brankář tečoval, ale míč zapadl k jeho levé tyči, a upravil stav na 4:1. Ještě v téže minutě unikl opět Martiš, kterému se ukázal Dohnal a ten do prázdné branky upravil na konečných 5:1. Mužstvo sice vysoko zvítězilo, ale výkon byl v některých momentech nepřesvědčivý. Bylo zde hodně nepřesných přihrávek, které se nemusely vyplatit. Snad se výkon bude lepšit zápas od zápasu. Sestava: David, Zálešák, Horák, Machala A., Baroň, Kukla (Kuřina), Němec (Athang), Dohnal, Galuška, Martiš, Straňák ( Sagula).