4. kolo - Mistrovské utkání 27. srpna 2017 16:30
Spartak Hluk 0:1 FC Morkovice
TJ Spartak Hluk-FC Morkovice 0:1

V neděli 27.8. hostilo A mužstvo stabilního účastníka KP Zlínského kraje a v minulosti taky účastníka divize,celek Morkovic. Od začátku se hrál zápas ve stylu sobotního utkání HET ligy Slovácka a Olomouce. Většina hry se ohrávala ve středu pole, výrazné šance nebyly.Prostě kdo dá branku vyhraje. Za celý poločas si vypracovalo mužstvo Morkovic šanci, kterou však Doležel nevyužil, další náznaky šancí kryl pozorný Fojtík. Na druhé straně domácí Martiš unikl hostující obraně, ale brankář Jarka byl na místě.

Do druhého poločasu nastoupili hosté velmi úspěšně. Krejčí unikl po pravé straně a jeho centr Doležel lehkou tečí umístil míč k levé tyči branky brankáře Fojtíka. 0:1 Hosté jsou zkušené mužstvo a domácí měli s nimi hodně práce. Přesto přišla 68. minuta a Martiš se po úniku dostal před Jarku, kterého obešel a všichni už viděli míč v síti, bohužel byla to síť za brankou. 100 % šance, která mohla domácí udržet ve hře. I potom se domácí tlačili k hostující brance, ale střely Baroně, či Kukly nenašly síť hostujícího mužstva. Domácím schází využití šancí, proto jsou zatím tak neúspěšní. Možná by to chtělo i zásah do sestavy a povolat i hráče, kteří podávají dobré výkony ve dvojce. To je však jenom úvaha, vše je na trenérovi Václavu Uhlířovi, aby našel ideální sestavu pro další část soutěže. Není třeba věšet hlavu, je potřeba jít do dalšího utkání s optimismem a s větší chutí. Mužstvo je to dobré, ale musí si více věřit. Sestava: Fojtík, Horák, Zalubil, Machala A., Zálešák, Kukla, Galuška, Baroň (Kuřina), Němec ( Šimčík), Martiš, Straňák.