12. kolo - Mistrovské utkání 21. října 2017 14:30
SFK Holešov 1:2 Spartak Hluk
SFK Elko Holešov-TJ Spartak Hluk 1:2

V sobotu 21.10.hrála hlucká jednička v Holešově. Mužstvo.které hrálo ještě na jaře divizi bylo určitě favoritem. Od začátku začali domácí lépe, byli lepší na míči, ale nějaké šance si nevytvořili. Naši hráči měli trochu respekt se soupeře, a tak jsme vyráželi pouze k brejkům.Při jenom z nich se v dobré situaci v 15. minutě ocitl Radim Straňák, který velmi povedenou střelou poslal náš tým do vedení. 0:1. Domácí byli lepší na míči, my jsme však z brejků ohrožovali domácí branku. Jednou to byl byl Martiš, podruhé Straňák, ale uprostřed pole byli domácí aktivnější. Výsledkem 1:0 skončil i první poločas. Ve druhém poločase nasadili domácí hráči druhou rychlost, naše obrana odolávala. V 58. minutě se dostal do dobré šance Martiš, ale neuspěl. Za chvíli naše mužstvo rozehrálo dobrý útok po pravé straně v vpokutovém území vyhrál hlavičkový souboj Saša Machala  a následující centr Dohnala od postranní čáry, dopravil Martiš z malého vápna do branky 0:2. Domácí se dále tlačili do útoku, přišla však 75. minuta a vystřelil Zálešák ze 30 metrů pěknou ranou trefil  pouze břevno. Za stavu 0:3 by byl zápas už rozhodnutý. V 75. minutě domácí Číhal z trestného kopu z 20 metrů snížil na 1:2. Domácí se vrhli do útoku, ale naše obrana byla spolehlivá, dařilo se jí odvracet nebezpečné výpady domácích. I my jsme nebezpečně zaútočili Davidem Sagulou, ale i domácí obrana byla už spolehlivá. Nakonec bylo naše vítězství zasloužené. Hráli jsme takticky dobře, což je věc trenérů, ale je vždy na tom, jak to hráči plní. Vítězství nás posunola do středu tabulky, což si za podzimní výkony zasloužíme. Sestava: Fojtík, Kuřina( Otrusiník), Zalubil, Horák, Machala A., Martiš, Baroň ( Němec), Zálešák, Dohnal, Machala Ondra, Straňák (Sagula)