Zápasy
14. kolo - Mistrovské utkání 25. března 2018 15:00
Spartak Hluk 1:1 Štítná n. Vláří
TJ Spartak Hluk-TJ Štítná n.Vl. 2:1 PK

V neděli 25.3.2018 se fanoušci po dlouhé zimě konečně dočkali svého prvního mistrovského zápasu. Áčko hostilo mužstvo ze Štítné n. Vláří. I. Poločas, stejně jako celý zápas byl vyrovnaný. Hosté se představili jako urputně bojující mužstvo, s dobrou kombinací a také dobrou fyzickou přípravou. Hned v 1. minutě založil útok domácí Petr Baroň, míč se dostal na hranici pokutového území ke Galuškovi, který vystřelil umístěnou střelu k tyči, ale brankář hostí vyrazil na roh. Za 5. minut mohlo zahořet u domácí branky, ale útočník Štítné přestřelil Fojtíkovu branku. Jinak se hra odehrávala ve středu hřiště, kde byli domácí hodně nepřesní, takže hosté poměrně lehce likvidovali útočnou snahu domácího mužstva a snažili se přecházet do brejků. Okolo 37. minuty si domácí vytvořili výhodu tří rohových kopů a ten třetí poslal hlavou Zdena Horák do pravého rohu hostující branky 1:0. Tak skončil i první poločas.

Do druhého vstoupili lépe hosté, byli víc na míči, domácím se to pak vymstilo. Přišla 64. minuta, to rozehráli dobře hru hráči Štítné na jejich pravé útočné straně a Maniš poslal lehkou střelu na Fojtíkovu branku. K velkému překvapení tečovaná střela skončila naopak od gólu domácích, v tom samém pravém rohu tentokrát v domácí brance. Jožka Fojtík sice postřele šel, ta však byla tečovaná, takže Josef byl dříve na zemi a míč potom takovým skákavým pohybem se dostal za brankovou čáru. 1:1. V 73. minutě měli domácí štěstí, protože po trestném kopu Fojtík míč vyrazil a dobíhající hráč Štítné napálil míč do něj. Domácí měli také několik trestných kopů, které však kopali velmi mizerně. Nikdy to nebyl centr, vždy se domácímu hráči podařilo najít prvního hráče Štítné. V 80. minutě se dostal v pokutovém území Martišvyslal na hostující branku tvrdou ránu, ale tady se vyznamenal zase  vynikající brankář Štítné, který se při tomto fantastickém zákroku trochu zranil. Rozhodčí nenastavil ani minutu, a tak rozhodovaly P.K. Hosté úplně vyhořeli. Josef Fojtík jim tři pokutové kopy lapil, takže k vítězství stačily tři pokutové kopy, které proměnili Zalubil, Dohnal a Kukla. To byla taková třešnička na docela kyselém dortu. Sestava: Fojtík, Baroň, Zalubil, Horák Z., Machala A., Bihári, Kukla, Galuška ( Němec) Machala O., Martiš, Dohnal.