Zápasy
17. kolo - Mistrovské utkání 14. dubna 2018 16:00
FC Morkovice 4:2 Spartak Hluk
FC Morkovice-TJ Spartak Hluk 4:2

V sobotu 14.4. odjíždělo I.mužstvo do Morkovic hodně oslabené. Zranění a nemocní jsou Galuška, Horák, Machala O., a Jan Dohnal se tentokrát dopředu omluvil. Tak, jak to říkával bývalý trenér Hluku Pavel Soviš, když se jelo do Morkovic :"Kluci, jedeme do Morkovic a už v Buchlovských horách prohráváme 1:0". To se také i stalo. Běžela 7. minuta a do našeho pokutového území jde přihrávka, ke které má nejblíže Josef Fojtík, který si i o balon řekl,ale míč se mu svezl z nohy, přímo před nohy domácího Knapa, pro kterého už nebyl problém trefit prázdnou branku.1:0. Ve 23. minutě vhazovali domácí aut hráči k brankové čáře, ten odcentroval a naše obrana stála jak opařená a dívala se na Gropla jak nám dává druhou branku. 2:0. Ve 36. minutě unikal sám na branku Martiš, byl však rukami zadržen domácím obráncem Krejčím, který už měl žlutou kartu. Všichni to věděli, i domácí diváci se domnívali, že bude následovat Ž.K. a hned na to červená. Hlavní rozhodčí Ambroz však zavřel oči a nařídil pouze přímý kop, bez karty, po kterém jsme po centru Kryla snížili po Zalubilové hlavičce na 2:1. Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby domácí museli, tak jak měli jít do deseti. Byli to však ve 42. minutě opět domácí, kteří využili Groplem, další nekoncentrovanost v naší obraně a tak šli domácí do II. poločasu svýsledkem 3:1. Druhý poločas jsme se snažili se zápasem něco udělat. Pustili jsme se do útočení s úmyslem korigovat výsledek, tím jsme otvírali obranu k rychlým brejkům domácím. V 80. minutě byl na polovině hřiště faulován Vozár, rozhodčí opět nic neviděl, hosté se dostali do dobré situace před naší branku a Tesař zvýšil na 4:1. I potom jsme se snažili vstřelit nějaký gól, do útoku šel Zalubil, který dělal velké problémy domácí obraně. V 85. minutě vyslal do uličky k úniku Biháriho Martiš, Radek prošel až k brankové čáře, odtud odcentroval před branku na Zalubila, který vstřelil druhou naši branku. 4:2. Vzhledem k průběhu zápasu je výsledek pro Morkovice zasloužený, ale nesmíme zapomenout, že od 36. minuty měli hrát v deseti. Naše mladé mužstvo nemělo dnes ještě takové zkušenosti, aby jsme tuto nepřízeň osudu dokázali zvrátit. Ale Baroň, Otrusiník, Machala M., Athang, Vozár jsou ročník 1998, Kryl a Sabo 1996 a Martiš 1997. Sestava: Fojtík, Kryl, Machala A., Zalubil, Otrusiník, Machala M.( Sabo), Bihári, Kukla, Baroň (Vozár), Martiš, Němec ( Athang)