1. kolo - Mistrovské utkání 4. listopadu 2018 14:30
TJ Štítná nad Vláří 1:0 Spartak Hluk
TJ Štítná n.Vl.-TJ Spartak Hluk 1:0

V neděli 4.11. zajížděla jednička ke svému mistrovskému zápasu do Štítné nad Vlaří. jednalo se o první kolo, které bylo posunuto na závěr soutěže. Pr nás to bylo velmi nešťastné utkání, protože dlouho nebude taková šance vyhrát na hřišti soupeře. Od začátku to byl vyrovnaný zápas. my jsme však měli po úniu Jaroňka ajeho centru na malé vápno 100% šanci. Ale Sedláček s ní naložil špatně. Ve 20. minutě došlo k situaci, která rozhodla o osudu celého zápasu. Brankář Fojtík vykopával balon tak nešťastně, že nastřelil domácího Kořenka, od něhož se míč dokutálel za brankovou čáru naší branky. Potom to byl fotbal tvrdý, domácí hráli s velkým nasazením a vyhrávali většinu hlavičkových soubojů. Super vyložené šanci k vidění nebyli, ale šance na skórování byly na obou stranách. Druhý poločas se začal hrát stejným způsobem, ale v 50. minutě viděl druhou žlutou kartu Vít Chovančík, vždy to byl faul na pronikajícího Jaroňka. Od této doby jsme hráli o jednoho muže víc a snažili jsme se s tím něco udělat. Zakládali jsme postupné útočné akce, ale do plných. Přesto: Galuška napřáhl z 20 metrů a trefil břevno, potom šel sám Jaroněk z oči v oči proti domácímu brankáři, ale jeho obstřel byl bídný a šel horem mimo branku. V 75. minutě pronikla do pokutového území Dohna, přihrál před branku, kde jeden z našich hráčů vystřelil, tak nešťastně, že míč se od tyče odrazil mimo branku. V další šanci byl Mira Machala, který nedokázal usměrnit do sítě centr z pravé strany, přestože to bylo už na brankové čáře. Nakonec se to rozhodlo tak, že v 88. minutě uviděl druhou žlutou kartu za obyčejný faul Sedláček ( první byla za zbytečné mluvení). Tím skončilo naše trápení. Je přiznat, že i domácí si v deseti vytvořili nějaké šance, kdy mohli zvýšit 2:0, a tím nás definitivně odepsat. Byl to zápas, který jsme prošustrovali sami. Taková je pravda. Sestava: Fojtík, Šimčík, Machala A., Zalubil, Kuřina, Sedláček Athang, (Miroš), Dohnal, Galuška, Mira Machala, Jaroněk.