16. kolo - Mistrovské utkání 6. dubna 2019 15:30
FC Morkovice 2:1 Spartak Hluk
FC Morkovice-TJ Spartak Hluk 2:1 P.K.

V sobotu 6.4. 2019 hrálo áčko na horké půdě Morkovic. V pátek, když trenér Uhlíř skládal sestavu, tak věděl, že nemůže počítat s Fojtíkem, Zalubilem, Dohnalem, Horníčkem, Athangem. V sobotu se k tomu přidal nemocný Galuška. Museli se povolat hráči béčka a dorostu. Roman Martiš místo na Strání s dorostem, musel do Morkovic, rovněž tak Jara Klabačka ze dvojky. K tomu musela být podřízená i taktika. Pozorně bránit od půlicí čáry a čekat na nějaký brejk a proto byli domácí lepším mužstvem, byli lepší na míči i v kombinaci a také stálo při nás štěstí, jelikož 2x trefili domácí tyč Davidovi branky. My jsme 2x ohrozili domácího brankáře Jarku, střelami z přímých kopů. Jinak jsme do útoku toho moc nevymysleli.

Stejný byl i druhý poločas. Domácí tlačili, ale šanci měli jednu. To trefili po třetí tyč. V 80. minutě pak po rohovém kopu se trefil Prachář, který těsně před tím vystřídal. 1:0. Trenér Uhlíř poslal na hřiště Klabačku, do útoku se posunul Mira Machala, který zaskakoval na obraně. Teprve nyní jsme se začínali tlačit k brance domácích. A byl to právě Mira Machala, který si na hranici šestnáctky dobře připravil balón a výstavní střelou do vinklu branky domácích vyrovnal. 1:1.To běžela 93 minuta zápasu, proto se domácí už na další protiúder nezmohli. Na P.K. jsme jako vždy prohráli. Tentokrát 4:2. Nedali Hančík a Machala O. Remíza z Morkovic při tomto složení je moc cenná. Sestava: David, Otrusiník, Machala A:, Horák, Machala M., Hanák (Klabačka), Kukla, Zálešák, Machala O. Martiš Roman, Hančík