24. kolo - Mistrovské utkání 2. června 2019 17:00
Spartak Hluk 2:1 SFK ELKO Holešov
TJ Spartak Hluk-SFK Elko Holešov 2:1

Po minulém článku jsem sice oznámil konec psaní, ale protože noviny potřebují komentář a hlavně proto, že jsem si přečetl hodnocení rozhodčího po utkání Nevšová-Provodov, jak tam doslova exceloval nevšovský hlasatel, změnil jsem názor a nenechám se otrávit některými sprostými křiklouny. Moje hodnocení funkcionářského stavu plně odpídá komentáři. V neděli 2.6. zavítal do Ostrožské Lhoty Holešov, který je ve středu tabulky. Scházeli Machala A., Hančík a Zálešák, které zastoupili Dohnal, Machala O,a Athang. Hosté se představili jako velmi dobře trénovaný tým a byli lepší na míči, než naši hráči. My jsme vynikali bojovností a odhodláním konečně zvítězit. Naplnilo se očekávání a hrál se opatrný fotbal s minimem šancí. Domácí si vědomi bodového manka začali aktivně, s vervou a odhodláním, ale vyložené šance nepřicházely. Přišla ale 26. minuta a přesný centr Dohnala, který našel hlavu Machaly - 1:0. Dál jsme tvrdili muziku, za což jsme byli odměněni dvě minuty před přestávkou, kdy nepovedenou střelu Kukly dorazil do sítě opět Machala. Po změně stran jsme pokračovali v mírné aktivitě, ale v největší příležitosti soupeř dobře vyřešil závar před svou bránou. Poté převzali otěže zápasu hosté, kteří se tlačili do vápna a snažili se o kontaktní trefu. Dočkali se relativně brzy, v 55. minutě výstavní trefou vymetl horní roh Pavelka. Zápas získal na dramatičnosti, Holešovští přidali na aktivitě, my se zaměřili na udržení náskoku, což se nám podařilo a tak cenné vítězství zůstalo doma. Sestava: Šícha, Otrusiník, Zalubil, Horák, Galuška, Athang, Dohnal, Kukla, Horníček, Machala M., Machala O. na Střídání byli Bílek, Martiš Roman, David a Fojtík jako brankář. Ostatní výsledky. Hluk B-Hradčovice 8:0. Branky: Machala O., 4x, Bachánek, Otrusiník, Sabo, Blaha. Dorost Hluk-Rožnov p. Radhoštěm 4:2. Branky: Blaha 2x, Prudík, Kroupa. Žáci starší-Strání 4:2. Branky: Škorec, Fruhauf M., Matejka, Habáň. Mladší Hluk-Strání 4:1. Branky: Koníček 2x, Podškubka, Nemrava Dan.