Zápasy
6. kolo - Mistrovské utkání 8. září 2019 10:15
FC Kunovice 1:2 Spartak Hluk
FK Kunovice-TJ Spartak Hluk 1:2

V neděli 8.9.2019 v 10.15 hrálo hlucké áčko důležitý zápas v Kunovicích a vyhrálo 2:1. Když trenér Vojtěšek dával v pátek po tréninku sestavu dohromady, tak mu nebylo co závidět. Galušku bolí záda, Martiš měl teplotu, Vaďuru bolí kyčle a Brim je na dovolené. Musel být povolán Janek Machala, který už 2 roky za jedničku nehraje, přesto patřil k oporám. Domácí začali kombinovat a dostávali se před naše pokutové území, kde však jejich akce končily. My jsme dobře a takticky bránili, ale také se podařila jedna střela, která šla těsně vedle pravé tyč domácího brankáře. Nic zajímavého však první poločas nenabídl. Byl to fotbal, který se hlavně domácím divákům moc nelíbil. Do druhého poločasu nastoupili domácí s velkým odhodláním a tlačili se k naší brance. Bylo vidět, že jsou nervózní z bezbrankového stavu. My jsme se postupně osmělovali, dobré akce předváděli Kukla, Zálešák a Mira Machala. Přišla 75. minuta a na naší pravé straně rozehráli dorostenci Bukvic a Kroupa dobrou kombinační akci, Kroupa poslal míč před branku, odkud se odrazil volnému Zálešákovi, který umístěnou střelou k tyči dal první branku zápasu. 0:1. Domácí vrhli vše do útoku a to se jim nemuselo vyplatit, protože do dobré střelecké pozice se dostál Mira Michala, ale brankář jeho střelu vyrazil. Do brejku se dostal i dorostenec Zdena Fruhauf, kterému jeho pokus zneškodnil domácí brankář. V 88. minutě domácí faulovali našeho hráče v pokutovém území abyl z toho P.K., který Zalubil bezpečně proměnil. 0:2. V 92. minutě si došli pro P.K. i domácí a Andreas Chaloupka snížil.1:2. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil. Naši hráči předvedli takticky vyzrálý výkon podepřený zodpovědností a bojovností. Jeden z nejlepších zápasů hlučanů v poslední době. Sestava: Fojtík, Šimčík, Horák, Zalubil, Machala Jan, Kroupa (Miroš), Zálešák, Kukla, Horníček, Machala M. Bukvic (Fruhauf Z.) V pátek porazila dvojka Hradčovice 4:1. Branky: Machala O.2x, Janča, Kroupa. V sobotu prohrál dorost v Brumově 2:1. Branku dal Krystek a starší žáci prohráli s Morkovicemi 0:2. Mladší pak 1:4. Branku dal Konečný. U žáků se nejednalo o fotbalovou prohru, ale prohru ve fyzické kondici.