9. kolo - Mistrovské utkání 28. září 2019 15:30
Spartak Hluk 0:1 TJ Osvětimany
Těsná porážka s favoritem
V sobotu 28.9.2019 hrálo hlucké áčko doma s největším favoritem I.A. třídy skupiny B a prohrálo těsně 0:1. Je otázka proč Osvětimany nepostoupily do KP. Mužstvo, které vede už nyní o 7 bodů, a jasně všechny přehrává, je tady asi jenom na návštěvě. Od začátku dávali hosté svým sebevědomím najevo, kdo je pánem na hřišti. Byli rychlí, dobře kombinovali a vytvořili si územní převahu. Domácí hráči měli k soupeři respekt, a proto také se drželi taktiky, kterou jim určil trenér Vojtěšek. Napadali soupeře, hráli zodpovědně a bojovně. První půlku rozhodla povedená střela Salaye v 37. minutě. Salay napřáhl z 20 metrů a trefil dobře růžek domácího brankáře Šíchy. 1:0.Druhý poločas byl podobný, hosté měli územní převahu, ale nějaké vyložené šance si stejně jako v 1. poločase nevytvořili. Zýbal byl dobře pokrytý, a ač se snažil sebevíc, branku se mu dát nepodařilo. V závěru se snažili domácí vyvinout nějaký tlak a změnit stav utkání, bohužel se jim to nepodařilo, i když 2x bylo u branky Osvětiman horko. Hosté však zkušeně tyto šance vyřešili. Domácí nastoupili posíleni o Slaného a za výkon zaslouží pochvalu. Bohužel kvalita hráčského kádru Osvětiman je na jiné úrovni. Sestava: Šícha, Šimčík (Machala Jan), Horák, Galuška, Horníček, Martiš ( Bukvic), Slaný, Kukla, Zálešák, Machala M. (Kroupa), Zalubil. V předzápase dorost porazil na P.K. Slavičín 3:2, ač kluci ještě v 85. minutě vedli 2:0. Škoda bodu. Starší žáci prohráli ve Zlechově 0:3, když za ně nastupuje většina ročníku 2007, který by měl hrát za mladší žáky. Mladší žáci vyhráli 8:0 po drtivé převaze. Za ty pak hrají i hráči přípravky, přesto si vedou velmi dobře. Branky: Konečný 2x, Slovák 2x, Hájek 2x, Zlínská a Hensirovský