Zápasy
Přátelské utkání 15. února 2020 16:00
Spartak Hluk 3:3 SC Matzen (Rakousko)
TJ Spartak Hluk-SC Matzen 3:3

V sobotu 15.2. hrálo A. mužstvo mužů  přátelský zápas s Rakouským týmem z Matzenu. Utkání se hrálo  na UT v Luhačovicích. Diváků bylo poskrovnu, i když před tím porazili domácí Luhačovice Gbely ze Slovenska 5:2. O diváky tady není vůbec postaráno. Nějaké občerstvení nebo blízké WC je tady problém.

Utkání začalo ve svižném tempu, hosté měli více ze hry a také se v 5. minutě ujali vedení, když naše obrana nechala hráče hostů projít až před samého Fojtíka a potom už nebyl žádný problém pro hráče skórovat. 0:1. V 15. minutě se dobře uvolnil Mira Machala, poslal přesný centr přímo na hlavu Saba a bylo vyrovnáno 1:1. V 41. minutě se opakovala stejná situace, jak při našem prvním gólu. Hostující hráč prošel sám až před bezmocného Fojtíka.1:2 Z následného našeho útoku dostal do běhu pěkný míč Martiš a nedal hostujícímu brankáři šanci. 2:2. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale hosté si vytvořili také nebezpečné šance. V 71. minutě unikl po pravé straně Martiš, od brankové čáry odcentroval před branku a pro Saba nebyl problém dát branku. 3:2. Vedení jsme však neudrželi, protože v 78. minutě kopali hosté roh a nikým neobsazený hostující hráč bez problému vyrovnal. Bylo vidět, že je začátek sezóny, ve hře jsou nepřesnosti, které se v mistráku nemusí vyplatit. Sestava: Fojtík, Miroš, Machala A., Horák, Bílek, Machala Jan, Zálešák, Bilavčík, Martiš, Machala M., Sabo. Střídal Řiháček.

Ještě jedna poznámka: Protože většina mužstev se potýká s nedostatkem hráčů, sáhl jsem do archivu, do roku 2016, do doby, kdy v Hluku hráli na předních místech v krajském přeboru Zlínského kraje dorostenci Spartak Hluk. Našel jsem sestavu ze dvou mistrovských zápasů ze srpna roku 2016 a zjistil jsem, že z 15 hráčů, hraje za jedničku Hluk pouze Martiš. Ostatní během 4 (slovy čtyř) let svoji kariéru ukončili, ať je to z jakýchkoliv důvodů. někteří z mála, si zajdou zahrát za béčko. Dorost porazil velmi dobré mužstvo Štítné n. Vláří 2:1. Branky: Martiš 2x. Sestava: Gál (z Horního Němčí), Polách, Prudík (Blaha), Athang. Tabarka, Kužela, Kuřina, Baroň, Ševčík, Dekret, Martiš. Střídali dále Jelének, Radoch. Vozár je dlouhodobě zraněný, Sagula má zraněný kotník a Penk Filip byl na dovolené. V sobotu 15. 8. hrál dorost v Rožnově pod Radhoštěm a vyhrál 5:1. To je výsledek, který by měl být zapsaný do análů hluckého fotbalu. Vyhrát v Rožnově, ve městě s fotbalovou tradicí 5:1 je úspěch, který v dorostenecké historii Hluku nemá obdoby. Branky dali Sagula 2x, Ševčík 2x, Martiš. Sestava: Gál, Polách, Athang, Dekret, Tabarka, Kuřina, Ševčík, Baroň, Nguntual David, Ševčík, Sagula, Kužela.