9. kolo - Mistrovské utkání 3. října 2020 15:00
Slovácká Viktorie Bojkovice 4:0 Spartak Hluk
SV Bojkovice-TJ Spartak Hluk 4:0

V sobotu 3.10. se hrálo 9. kolo a hlucké áčko jelo ke druhému mužstvu, do Bojkovic. Vědělo se, že utkání bude těžké, ale porážka 4:0 je hodně krutá. Dnes neměli kluci střelecký den. Od začátku se hrálo většinou ve středu hrací plochy, domácí mířili většinu svých přihrávek na pravou stranu, na Vojtěcha Dolinu, který svým pohybem dělal obraně dost starostí. Byl to také Dolina, který si šikovně naběhl v 18. minutě na roh, a ač patřil mezi nejmenší hráče na hrací ploše, tak skóroval, 1:0. Teprve potom se zvedli i naši hráči a ve velké příležitosti se ocitnul Kukla, který však přestřelil. Potom zase lobem trefil spojnici branky Vacula, ale na druhé straně zase po úniku Martiše se Kuklovi ve vyložené šanci zamotal míč mezi nohami. Na závěr poločasu jsme si vytvořili v pokutovém území domácích velký tlak, ale míč se došoural vedle tyče do autu. Druhý poločas jsme začali dobře, snažili jsme se o vyrovnání. Nejdříve Zelinka šel zprava na gólmana Urbánka, který mu však zmenšil úhel a nohou míč vykopl do pole. Potom se dostal do úniku Martiš, který se dostal zase zleva před Urbánka, ale domácí brankář byl znovu vítězem. Ke zvláštní situaci došlo v 66. minutě, kdy Zelinka s Kuklou šli sami na Urbánka, Zelinka dal připrávku ze zadu nabíhajícímu Kuklovi, ale pomezní nepochopitelně zamával ofsajd. Nedáš dostaneš, takové je fotbalové heslo. V 67. minutě prohrál Uhlíř souboj s dorostencem Kundratou, který se pak před brankářem Kusákem (Šícha byl marod) nerozmýšlel a poslal míč po druhé do naší sítě. 2:0. Nic nám nezbývalo, než útočit. Dobývali jsme domácí branku, ale marně. naopak v 88. minutě do odkrté obrany dostal míč na ofsajdové pozici Kundrata a Kusák byl po třetí bezmocný.3:0. Potom se už dohrávalo, až v 91. minutě poslal odkopem nemastný, neslaný balon na brankáře Kusáka Vavrečka a k údivu všech diváků si náš brankář vhodil míč do branky. 4:0. To byl konec dnešní anabáze do Bojkovic. Dnes se nám nedařilo hlavně střelecky, chybělo nám štěstí, které k fotbalu patří. To, že jsou to 4 góly vyplynulo z vývoje utkání. Určitě jsme horší nebyli, kdoví, jak by zápas vypadal, kdybychom vyrovnali. Vše se musí příště napravit. Není to mužstvo, které by mělo prohrávat o 4 branky. Ale Slávia Praha také nebyla na 4 kousky, přesto odjela z Dánska s přídělem 4 branek. Sestava: Kusák, Kročil, Uhlíř (Sabo), Horák Machala Jan, Zelinka, Sopůšek, Skovajsík, Kukla, Machala Ondra, Martiš. Dorost vyhrál v Malenovicích 3:0. Branky: Matějkovič Lukáš, Červenka, Fruhauf Martin. Žáci starší prohráli doma se Stráním 2:3. Branky dali: Nemrava Dan, Koníček. Mladší vyhráli 4:1. Branky. Boček David 2x, Boček Marián, Málek.