Přátelské utkání 17. července 2021 17:00
FS Napajedla 2:4 Spartak Hluk
FS Napajedla - TJ Spartak Hluk 2:4

"Hluk-17.7-17.00", To byly čísla, která nás přivítala na reklamní tabuli na zdi fotbalového stánku v Napajedlech. Domácí obsadili v nedohrané části KP Zlínského kraje 5. místo. Takže soupeř nadmíru těžký. Od začátku se hrál svižný fotbal, obě mužstva jsou fotbalová a také zkušená. Z domácích Drga, Dvořáček, Laciga, u nás Sopůšek, Zdena Horák, Zelinka, Martiš, Janek Machala. Do vedení jsme šli my ve 14. minutě, to když po centru z pravé strany jsme trefili jen obránce, ale Šimoník už zavěsil 0:1. V 17. minutě to bylo už 0:2. Po centru Zelinky, nejdřív Martišovi střelu brankář vyrazil, ale druhá už skončila v síti. I potom jsme měli příležitosti, největší Martiš, který si sebral míč na vlastní polovině a unikátním sólem se dostal až před brankáře, ale dostat míč do sítě se mu nepodařilo. Domácí měli také několik slibných akcí, ale ve střelbě byli nepřesní. Po poločase se do nás domácí pustili s velkou vervou, měli jsme i štěstí. Ale ani my jsme nezůstávali pozadu. Nejdříve Martiš, po něm Zelinka šli sami na brankáře a také nedali. V 58. minutě dostal ideální míč za obranu Zelinka, na pomoc mu přispěchal Martiš, a po jeho přihrávce skóroval Tomáš do prázdné branky. 0:3. Dočkali se i domácí, kdy posila z Bystřice p. Hostýnem Votava dal svoji první branku a bylo to 1:3. V 70. minutě však po centru z pravé strany šikovně zavěsil Sabo a bylo to 1:4. Poslední slovo měl však domácí Votava, který střelu do vinklu nedal Šíchovi šanci. 2:4 Bylo to pohledné utkání, my jsme vyhráli zaslouženě a připsali si tak druhé vítězství nad účastníkem KP. Domácí se snažili v závěru ještě korigovat, ale my jsme si zasloužené vítězství ubránili. Sestava: Šícha, Škorec, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka, Sopůšek, Šimoník, Přecechtěl, Dohnal (o jeho návrat do Hluku se usilovně jedná), Martiš. Střídali: Sabo, Machala Jan, Bílek.