10. kolo - Mistrovské utkání 3. října 2021 15:00
TJ Buchlovice 2:2 Spartak Hluk
TJ Buchlovice-TJ Spartak Hluk 2:2

V neděli 3.10.2021 jsme jeli do Buchlovic, mužstva, které je v horní polovině tabulky, přesto jsme byli favorité. Začátek zápasu byl opatrný, hlavně z pohledu domácího mužstva. Dobře kryli naše hráče, přesto jsme 2x velmi výrazně ohrozili domácí branku po střelách Martiše. Domácí brankář však vytáhl skvělé zákroky. A pak přišla 20. minuta. Šícha si vyběhl pro balon, ale ještě než k němu doběhl, tak se sklátil na zem. Náhradního brankáře jsme opět neměli, tak se musel najít odvážlivec. Blaha, tentokrát na střídání nebyl, tak šel do branky Jara Kročil. 5 minut se nehrálo a hned ve 27. minutě kopali domácí přímý kop, který Jara vyrazil jen k nohám Křivy a stav se měnil ve prospěch domácích. 1:0. Naši hráči se těžko z těchto minut vzpamatovávali, hráli jsme nepřesně, dolehla na nás krize, která vyvrcholila v 36. minutě, kdy Václav Škorec zbytečně v pokutovém území zatáhl domácího hráče a kopala se proti nám penalta. Křiva ji proměnil a bylo to 2:0 pro domácí. Opakovala se situace z Fryštáku, kdy jsme také dostali zbytečné branky. Rozhodčí nenastavil ani minutu a poločas tímto výsledkem skončil. Druhý polačas jsme začali impozantně a vytvořili jsme si gólové šance, ale spadnout to tam nechtělo. Přišla 53. minuta a kopali jsme ze šestnáctky trestný kop a Sopůšek se trefil parádně 2:1. Když běžela 57. minuta, tak jsme rozehráli rohový kop, míč se dostal k Sopůškovi a bylo srovnáno.2:2. Všichni věřili, že jsme schopni zápas dotáhnout do vítězného konce. Domácí se jen těžko dostávali na naši polovinu,ale museli jsme být opatrní, protože Jara Kročil není brankář, ale obránce. Šance byly. Domácí vykopávali z prázdné branky i z brankové čáry, jen to tam spadnout. Nespadlo. Marné byly Martišovy úniky a centry, dnes to tam nepadalo. Nejlepším hráčem na hřišti byl Roman Sopůšek,který nejen, že dal dvě branky, ale byl také našim motorem v záloze. Nějak na nás padají problémy s brankářem, do jara je nutno situaci řešit. Není možné hrát zápasy bez brankáře. To by se museli ostatní potrhat, aby utkání dopadlo úspěšně. I tak patří hráčům za výkony v Osvětimanech a v Buchlovicích obdiv, že v obou utkáních předvedli hlavně v druhých poločasech parádní výkony. Sestava: Šícha (Kročil), Škorec, Horák, Skovajsík, Machala Jan, Zelinka, Sopůšek, Přecechtěl (Šimoník), Martiš, Kukla, Vaďura.

V sobotu dopoledne hráli žáci derby s Dolním Němčím. Starší vyhráli 5:0. Branky: Pančík 2x, Stamatovič, Kurtina Boček David. Mladší remízovali 2:2. Branky Kurtin2x. Mladším chyběli opory Skuček a Zlínská Vanesa, takže výsledek je uspokující