12. kolo - Mistrovské utkání 31. října 2021 13:30
TJ Šumice 0:1 Spartak Hluk
TJ Šumice - TJ Spartak Hluk 0:1

Krásné slunečné dušičkové počasí nás přivítalo na útulném hřišti v Šumicích. Byl poslední říjnový den a utkaly se druhý a pátý tým I.A. třídy skupiny B, Zlínského kraje. Každé mužstvo se proti nám chce vytáhnout, a proto každý náš zápas je velmi těžký. Mužstva proti nám hrají takticky dobře s velkým nasazením. Dnešní zápas byl půl hodiny velmi nezajímavý. Od 30. minuty jsme však domácí přitlačili a byly z toho dvě velké šance. Nejdříve Sabo, trefil hlavou po rohu spojnici tyče a břevna, a potom Martiš nedotáhl svoje sólo před brankáře Hodolíka do konce. Kdybychom zaslouženě vedli 2:0, ušetřili bychom se zbytečných nervů. I druhý poločas začal podobně jako první. Vzruch nastal asi v 55. minutě, kdy své sólo nedokončil Ondřej Václav, nejlepší domácí hráč, naopak , my jsme se dočkali v 57. minutě, po úniku Zelinky a jeho centru přes pokutové území, skvěle zakončil Kukla. 0:1. Od této doby se nehrál už tak dobrý fotbal, ale kopaná. Domácí ve snaze vyrovnat, nakopávali své míče do našeho pokutového území a tam se snažili zakončit. Domácí si vytvořili dvě hlavičkové šance, ale my jsme jich měli po únicích do obrany domácích nejméně pět. Co nás může mrzet, to když v 75. minutě mávnul rozhodčí Štipčák ofsajd Martišovi, který byl sám před Hodulíkem. O tom, že to ofsajd nebyl, viděli všichni diváci. To ještě více nabudilo domácí hráče, kteří s maximálním usilím a nezměrnou bojovností se chtěli dočkat remízového gólu. Nepovedlo se jim to, a možno říci, že naše vítězství bylo zasloužené. Hráčům, trenérovi a vedoucímu mužstva patří velké poděkování za dobrou reprezentaci hluckého fotbalu během sezóny 2021-22.. Druhé místo za   Osvětimany, dobře poskládaným mužstvem ze širého okolí, kterému se těžko konkuruje. Sestava:Kovařík, Škorec, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka, Sopůšek, Šimoník (Přecechtěl), Martiš, Kukla, Sabo.

Dorost vyhrál v Újezdci 3:0. Branky: Šipka, Matejka, Fruhauf. Žáci mají odloženo, kvůli koronaviru v Morkovicích na 14.11.2021, dvojka má už odehráno. Dorost hraje ještě 6.11.2021 ve Starém Městě.