29. kolo - Mistrovské utkání 18. června 2022 17:00
Spartak Hluk 6:2 TJ Šumice
TJ Spartak Hluk - TJ Šumice 6:2

Dne 18.6.2022 oslavovali v Hluku 90 let fotbalu. Ráno hrály přípravky s Mařaticemi, před 14.00 hodinou byl pro děti připraven kouzelník a skákací hrad. Bylo zde kompletní občerstvení. Ve 14.00 hodin pronesl Zdena Horák, předseda FO Spartak Hluk, krátký projev. Přivítal také hosty, předsedu KFS Zlín pana Hubáčka, členy předsdnictva pana Brimuse a pana Volka, předsedu OFS pana Mika a zastupitele kraje pana Jaroše,bývalého hráče Napajedel, Vsetína, Provodova, Mladcové, který si zahral také za modrý tým starých pánů. Ti však prohráli s červenými. 2:4 Modrý tým postavil Vlastik Marek, červený pak Franta Uhlíř, "Futre." Byli vyznamenáni také hráči mladší přípravky a dorostu, kteří své soutěže 2021-2022 vyhráli. Potom se už hrálo poslední kolo I. A. třídy, ve kterém áčko přivítalo Šumice. Už v 5. minutě překvapili hosté střelou z 35 metrů, která zapadla do růžku Pěgřimovy branky. 0:1. Vedení trvalo krátce, protože v 6. minutě Sopůšek překvapil brankáře Šumic 1:1. V 27. minutě unikl typickým způsobem Zelinka a Kukla z první vstřelil krásný gól. 2:1. Za chvíli byla zase pěkná akce našeho mužstva a Šimoník zvýšil na 3:1. V 39. minutě Crla hlavou zvýšil po pěknm rohu na 4:1.Ještě před poločasem se zranil Zelinka a pro hosty to byla výhoda. Druhý poločas se už dohrával. V 62. minutě se krásně trefil David Zlínský a bylo to 5:1. Když v 89. minutě po akci Zlínského unikl Kukla a dal šestý gól, vypadalo to pro Šumice na debakl. V 90. minutě však ještě stačili korigovat na 6:2. Sestava. Pěgřim (Gašek), Škorec, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka ( Přecechtěl), Šimoník, Sopůšek, Crla, Kukla, Zlínský.

Před oslavami sehráli v týdnu tři zápasy i mládežnické mužstva. V úterý 14.6.2022 hrál dorost v Boršicích a vyhrál 2:1. Obě branky dal škorec. Dorost vyhrál Krajskou soutěž, když pouze jednou prohrál a jednou remízoval, za zvláštních okolností, v Malenovicích. Ve středu 15.6.2022 hráli žáci předehraný zápas v  Šumicích a vyhráli 4:1. Branky: Zlínská 2x, Obal a Boček Marián. Žáci skončiii na velmi pěkném 2. místě. Mladší vyhráli 9:2. Poslední zápas hrál dorost v pátek proti Újezdci a vyhrál 3:1. To nastoupilo 6 žáků, hrálo se bez klíčových hráčů Matejky, Škorce a Zlínského (poslední dva nastoupili na 15. minut). Branky dali: Fruhauf, Gál Jakub, Soviš.