6. kolo - Mistrovské utkání 11. září 2022 16:00
TJ Šumice 3:2 Spartak Hluk
TJ Šumice - TJ Spartak Hluk 3:2

Na hodovou neděli do Šumic jsme přijeli nekompletní a to bez Horáka, Lipotiho a Hladiše, se Sopůškem na postu stopera.

Začátek zápasu byl stejně jako v Mladcové děsivý. První útok domácích, první roh v 1. minutě a míč se dostal do naší sítě, ani nevíme jak. Střelec byl Koktavý 1:0. My jsme se z toho vcelku rychle otřepali, začali jsme hrát a byli jsme lepším mužstvem. V 11. minutě dostal do běhu míč Bartošek a nedal Popelkovi šanci. 1:1 Nadále jsme domácí tlačili, sem tam se vyznamenal Popelka, až došla 22. minuta a po rohovém kopu Sopůška dopravil míč do sítě Skovajsík. 1:2. Mohlo být lépe, za chvíli jsme kopali za faul ve vápně P.K. Ten však Roman Sopůšek střelil tak, že málem rozbil okno na místních kabinách. Domácí Pěgřima vůbec neohrozili, ani se nedostali do žádné šance. Čekali na roh a nějaký trestný kop. Ty kopali do našeho pokutového území, kde však vládl David Uhlíř. Druhý poločas jsme mohli zvýšit, kdy byl Kukla sám před Popelkou, ale nedali jsme. Potom začal nápor domácích. Hlavně začali urputně bojovat o každý míč, my jsme zaostávali v osobních soubojích. Naše obrana sice držela domácí na uzdě, ale záloha a útok lehce ztrácely balony. Sice jsme sem tam vyplašili i Popelku, ale pouze dvě šance, které vyrazil na roh, byly za druhý poločas málo. To se nám nevyplatilo, protože v 75. minutě se prosadil hlavičkou Andrlík a bylo to 2:2. Asi by to byla spravedlivá remíza, Po dalším centru do pokutového území, pomezní signalizoval hlavnímu Filgasovi ruku. To byla taková hodová penálta, která zajistila domácím tři body. 3:2 Co dodat. Rozhodnout jsme měli už v 1. poločase. Brankář Pěgřim byl bez práce, přesto se míč 3x ocitl v brance. Každopádně jsme si utkání prohráli sami, svojí špatnou hrou ve II.poločase. Sestava: Pěgřim, Škorec, Sopůšek, Uhlíř, Skovajsík, Bartošek, Chodura, Šimoník, Řiháček, ( Martiš Roman), Kukla, Vaďura (Zlínský) Prohrál i dorost ve Starém Městě, 4:2. Přestože vedl stejně jako jednička v poločase 2:1. nakonec prohrál Branky. Soviš Lukáš, Zlínský.