7. kolo - Mistrovské utkání 18. září 2022 15:30
Spartak Hluk 2:1 TJ Zborovice
TJ Spartak Hluk-TJ Pilana Zborovice 2:1

Podzimní neděle 18.9.2022, v hledišti málo diváků na atraktivního soupeře ze Zborovic. Hosté nastoupili hodně sebevědomě, snažili se kombinovat a držet míč na svých kopačkách. Utkání nebylo ze začátku pohledné pro oko diváka, jelikož nebyly vidět žádné šance. Hosté si za celý poločas nevytvořili ani jednu. My jsme měli tři skoro tutovky. Dvě měl na kopačkách Bartošek, jednu Sopůšek. Jinak se hrálo opatrně z obou stran, protože byl oboustranný respekt. Druhý poločas jsme začali výborně. Utekl Bartošek, přihrál před branku volnému Chodurovi, který váhal, až ze šance nebylo nic. Ve 49. minutě jsme kopali dva rohy za sebou. Po druhém rohu se dostal k míči Chodura a nedal Haráskovi šanci. 1:0. Potom střílel Zalubil a brankář Harásek lovil míč na brankové čáře. Přišla 57 minuta, opět únik Bartoška, přihrávka Chodurovi do vyložené šance a ten neváhal.2:0. Zdálo se vše jasné, hosté se zatím na ohrožení Pěgříma nezmohli. v 59. minutě však kopali roh, míč se dostal ke Šprňovi, který se trefil nádherně do šibenice 2:1. Hosté hráli svoji hru, kdy kombinovali většinou na své polovině s tím, že vyrazí do útoku. Naše obrana však byla pevná. V 66. minutě uviděl Kukla druhou žlutou kartu za 5. minut a šel ven. Tím nastala komplikace. Hosté cítili šanci, my jsme se museli stáhnout a bránit výsledek. Hosté si však za 25. minut vytvořili jednu šanci, kdy střela otřela levou tyč, ale Pěgřím celou situaci kontroloval. Trenéři domácích se odhodlali střídat a poslali na hřiště 15- ti letého Matěje Pančíka (ročník 2007), i když bylo mužstvo oslabeno. Je však vidět, že se Matěj svého úkolu zhostil. Hosté se už branky nedočkali a naše mužstvo mohlo slavit zasloužené vítězství. Kdyby jsme do poločasu proměnili své šance, nemuseli jsme se o výsledek obávat. Hosté mají zkušené mužstvo, složené i ze starších hráčů z okresu Kroměříž, mají velké ambice. Domácí byli ale po taktické, účelné fotbalovosti a bojovné stránce lepší. Sestava: Pěgřim, Škorec, Uhlíř, Lipoti, Skovajsík, Řiháček (Pančík), Kukla, Chodura, Sopůšek, Barošek, Zalubil. Dvojka vyhrála v Popovicích 3:1, Branky. Blaha, Kužela, Kryl. Dorost vyhrál s Boršicemi 7:0. Branky: Zlínský 3x, Matejka 2x, Omelka, Koníček. Žáci starší vyhráli v Napajedlech 3:0. Branky: Skuček, Hájek, Špaňhel. Mladší prohráli 4:3. Branky. Zemek 2x. Dinčič.