Přátelské utkání 4. února 2023 14:00
Spartak Hluk 2:1 TJ Slavoj Rohatec
TJ Spartak Hluk-TJ Slavoj Rohatec 2:1

Přišel den 4.2,2023 a poprve po 3 měsících jsme mohli jít na fotbal. Je fakt, že je venku zima a na zápas, který se hraje ve Veselí nad Moravou přijde jen opravdový fanda fotbalu. Náš soupeř Slavoj Rohatec je na 4. místě I.A třídy jJihomoravského kraje, takže nic lehkého. Na dnešní zápas bylo nominováno 18 hráčů, scházel motor mužstva Roman Sopůšek, který léčí zranění. Od začátku jsme byli lepším mužstvem, ale Rohatec hrál takticky velmi dobře. Ve středu pole hrálo 5-6 hráčů, navíc byli hodně srdnatí v osobních soubojích. přesto mohl David Zlínský skórovat, stejně jako Zelinka či Bartošek. Tomu se to povedlo ve 42. minutě, kdy dostal míč za obranu a obhodil brankáře Rohatce.1:0. V poločase došlo k velké výměně kádru našeho mužstva. Odešli. Pěgřím, Škorec, Uhlíř, Skovajasík, Zlínský, Chodura a Kukla. Přišli: Gašek, Řiháček, Horák, Kročil, Pančík, Přecechtěl, Matejka. V 60. minutě pak vystřídal Šimoníka, Chodura.I v této sestavě jsme si drželi převahu, bylo však vidět, že už to není taková sehranost. V 75. minutě jsme udělali chybu na levé straně obrany, útočník Rohatce stačil odcentrovat a jeho spoluhráč hlavou dopravil k tyči Gaškovi branky.1:1 V 78. minutě se dostal do úniku Zelinka, který vytřel šíibenici branku Rohatce. 2:1. Rohatec potom jako by to zabalili, protože Bartošek, Zelinka a Matejka šli sami na gómana, ten byl však jako vždy výborný a tyto šance nám zneškodnil. Byl to první zápas, navíc umělka bude vždy jenom umělkou, ale utkání mělo dobrou úroveň. Hrál se oboustranně rychlý, technický a důrazný zápas. My jsme vyhráli zaslouženě,škoda jen těch neproměněných šancí v závěrečné 10. minutovce. Sestava: Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík, Zelinka, Šimoník, Kukla, Chodura, Bartošek, Zlínský