15. kolo - Mistrovské utkání 26. března 2023 10:15
FK Kunovice 1:1 Spartak Hluk
FK Kunovice - TJ Spartak Hluk 1:1

V neděli 26.3.2023 hrálo áčko svůj mistrák Kunovicích v 10.15 hodin, což bylo v případě měnění času takový hendikep. Hrát v 9.15 je pro obě mužstva nezvyklé. Domácí se vydali na novou cestu. V čele fotbalu v Kunovicích je Pavel Němčický s podporou 1/2 majitele Slovácka Skopala. Nastoupilo prakticky 7 nových hráčů, většina hrála v Osvětimanech. Horáček, Bartoš, Perůtka, Salay ,Mandinec, dále Kundert a Zámečník z Uherského Brodu. Nový je i trenér Vojtěšek, jeho poslední štace byla v Hluku. Od začátku to byl taktický boj, domácí ze zabezpečené obrany se snažili o brejky. My jsme hráli svoji hru, ale hodně nepřesně. Jen málo dobrých míčů dostali Zelinka a Bartošek, přesto 1x se Zelinka dostal do úniku a byla z toho gólovka, jen těsně vedle. Šanci měl i Sopůšek, ale jeho střelu obrna domácích zlikvidovala. Hrál se sice svižně, ale nepřesně. Domácí vystřelili jednou na branku. My jsme byli na míči lepší. Rozhodčí Stodůlka rozdával žluté karty jenom našim hráčům. Druhý poločas byl přesně takový jako první. Vzrušení nastalo v 62. minutě, kdy po běžném zákroku vyloučil Lipotiho, protože už jednu žlutou měl. Nastalo vzrušení a diskuze ukončená červenou kartou pro Tomáše Martiše z lavičky. Z tohoto trestného kopu se hlavičkou trefil Horáček, nejlepší hráč domácích spolu s Perůtkou, a bylo to 1:0. Je smutné, že těsně před vyloučením Lipotiho rozhodčí Stodůlka nepískl jasnou penáltu, kdy brankář domácích Němčický se minul míče a pěstmi vrazil do obličeje Zelinky a tak jistému gólu. Domácí hráli dále tvrdě, tentokrát však rozhodčí už musel trestat i je. tak se stalo, že v 75. minutě šel ven také Zámečník a v 87. minutě i Perůtka. V 88. minutě kopal trestňák Sopůšek, Němčický vyrazil před sebe a Skovajsík dorazil 1:1. V nadstavení se zase Němčický vyznamanal, když vyrazil tvrdou střelu Sopůška do vinklu jeho branky. Poslední vyloženou šanci měl Sopůšek, jeho střelu však domácí obránce na malém vápně zblokoval. Je škoda, že z toho byla jen remíza. Byli jsme lepším mužstvem, domácí trefili 1x branku a byl z toho gól. Rozhodčí svými výroky znervóznil obě mužstva, proto se utkání odehrávalo ve velmi napjaté atmosféře. Domácí se chtěli ukázat, že jsou na dobré cestě, ale jen štěstí zabránilo tomu, že neprohráli. Sestava: Pěgřim, Horák, (Matejka), Lipoti, Uhlíř (Škorec), Skovajsík, Zelinka, Šimoník, Sopůšek, Kukla, Bartošek, Chodura (Martiš)