26. kolo - Mistrovské utkání 11. června 2023 17:00
TJ Nivnice 3:3 Spartak Hluk
TJ Nivnice - TJ Spartak Hluk 3:3

Pěkné fotbalové počasí přivítalo v neděli 11.6.2023 naše mužstvo v renovovaném sportovním areálu při utkání I.A. třídy skupiny B. Domácí si hodně věřili, trenér Ondrůšek si přál vítězství a začátek tomu napovídal. Domácí byli rychlejší, důraznější, nám chyběl právě Roman Sopůšek, který umí hru organizovat a řídit. Už v 8. minutě se balon dostal na naší pravé straně za naši obranu k rychlonohému Josefíkovi, ten vystřelil, trefil vnější část tyčky, balon se pak podivně vrtěl kolem naší branky, až ho důrazný Velecký dorazil do sítě.1:0. Domácí pokračovali ve svém stylu. Od kapitána Vrágy letěl vždy balon na Veleckého, který je výborný hlavičkář, od něho na rychlíky Josefíka a Kelíška. Tento stereotyp se jim vyplatil v 18. minutě, kdy zase na pravé straně jsme nebyli kvůli důrazu našich hráčů schopni odkopnout míč do bezpečí, až přišel centr na hlavu Veleckého a bylo to 2:0. Teprve nyní jsme si uvědomili, že to tak dál nejde a začali se i my tlačit k brance Hladiše. Ve 30. minutě vypálil Tomáš Martiš z 25 metrů a domácí brankář Hladiš neměl šanci. 2:1. Začali jsme se fotbalově prosazovat, ale vyrovnávací branku jsme do poločasu nedali. Druhý poločas jsme měli už hru ve své moci. Domácí se zatáhli a odolávali našemu náporu. Už neměli ani čas využít dlouhých míčů na Veleckého. Tam byl ale stále v některých brejkových momentech nebezpečný. Když jsme udělali chybu v 73. minutě a prohráli ve středu hřiště souboj, míč se dostal právě k Veleckému, ten si pohrál s obranou a dal svůj třetí gól, hattrick. Už se zdálo být rozhodnuto. V 76. minutě šli na hřiště dorostenci Matejka a Zlínský, kteří vystřídali zraněného Uhlíře a nevýrazného Zelinku a vyplatilo se to. V 80. minutě jsme se dostali do pokutového území a kombinaci zakončil Chodura a hned jsme se dostali na dostřel.3:2 Potom odešel ještě zraněný Lipoti a na hřiště přišel třetí dorostenec Škorec a my jsme zůstali bez stoperů. Domácí však toho nevyužili naopak aktivní Matějka po přihrávce Zlínského zavěsil po třetí. 3:3 Nakonec se remíza ukázala jako spravedlivá. My jsme nepředvedli takový výkon, jako v předcházejících zápasech, ale také jsme nezklamali. Fotbalově jsme byli lepší, domácí bojovnější, důraznější. Sestava: Pěgřim, Hladiš, Uhlíř (Zlínský), Lipoti (Škorec), Skovajsík, Zelinka (Matejka), Chodura, Šimoník, Kukla, Bartošek, Martiš.

V sobotu hrálii starší žáci s Kunovicemi a vyhráli 2:0. branky: Blaha a Vanesa Zlínská. Tímto si starší žáci zajistili vítězství v krajské soutěži Zlínského kraje pro sezónu 2022-23. Dorost si zajistil vítězství  v krjaké soutěži Zlínského kraje už minulý týden, kdy porazil Nivnici-Bánov 9:2. V sobotu vyhrál v Prakšicích 5:0. Branky: Pančík, Omelka, Křiváček 2x, Afonso. Dvojka ta už si zajistila vítězství a postup do OP Uh. Hradiště už před 14 dny. V sobotu porazila Velehrad 2:1. Branky: Přecechtěl, Martiš Roman. 2:6.2023 porazila pak dvojka ve finale poháru okresu Uherského Hradiště  na stadionu Slovácka Horní Němčí 8:2. Co víc si přát? Kdo se může v okrese pochlubit vítězstvím svých 4 mužstev ve svých soutěžích. Jednička si postup zajistila už minulý týden po vítězství nad Bylnicí 8:0. Úspěch, který se dá asi těžko překonat. Za to patří dík, vedení fotbalu, trenérům a také rodičům dětí, kteří fotbal v Hluku hrají. Mladší žáci se umístili na 4. místě. I to není umístění k zahození. Snad se to projeví i v budoucnosti hluckého fotbalu. Zvláštní poděkování patří městu Hluk, které podporuje nejen fotbal, ale veškerý sport v Hluku.