14. kolo - Mistrovské utkání 17. června 2023 17:00
Spartak Hluk 9:2 TJ Buchlovice
TJ Spartak Hluk - TJ Buchlovice 9:2

Ideální fotbalové počasí dne 17.6.2023 sem tam s mírnými přeháňkami, 400 spokojených diváků, To byla kulisa posledního zápasu hluckého áčka před postupem do KP Zlínského kraje. Při této příležitosti bylo též připomenutí oslav 100 let tělovýchovy v Hluku, zpožděné covidovou explozí. Už ve 14.00 hodin hráli staří páni Slovácké Slávie proti domácím borcům a Slovácká Slávia zvítězila 4:3. V 17.00 hodin pak začalo utkání s Buchlovicemi. Hosté mají, stejně jako další mužstva, problémy s hráčským kádrem, tak do mužstva nasadili dorostence. Od začátku bylo jasné, že hosté přijeli svůj zápas odehrát, protože při další kontumaci by je čekala vysoká pokuta. Od začátku se postavili před brankáře Černotu a bránili, co jim síly stačily. Ale už v 7.minutě utekl Zelinka a nedal brankáři šanci 1:0. Ve 13. minutě to bylo už 2:0. To utekl Zelinka, přihrál před branku, kde stal dobře postavený Chodura a bylo to 2:0. Hosté ještě více zabetonovali svoji branku, řadu šancí pak spálili domácí hráči, hodně jich také vychytal dobrý dorostenec Černota. Až ve 40. minutě dostal míč Bartošek na levé straně, přehnal se přes obránce a k tyči zavěsil.3:0V poločase pak byla velká sláva. Starosta Hluku David Hájek, člen výboru KFS Zlín Zdeněk Kadlček a sekretář KFS Radek Lukáš předávali nejdříve medaile a pak pohár za vítězství v krajské soutěži skupiny B Zlínského kraje. To však nebylo všechno. Pohár a medaili dostali také hlučtí dorostenci, kteří vyhráli krajskou soutěž skupinu B Zlínského kraje. Není toto důvod k radosti v hluckém fotbale. Kterému oddílu kopané v okrese se to takto podařilo. Stojí zatím kvalitní práce a také podpora mládeže městem Hluk. Je třeba věřit, že to nejsou poslední úspěchy mladého hluckého fotbalu. Potom už začal druhý poločas utkání s Buchlovicemi. V 49. minutě Marek Lipoti započal svůj gólový koncert. Hlavou dal na 4:0. V 53. minutě to bylo už 5:0. To se dostal do své typické pozice Bartošek, obešel brankáře a pak na něho už číhala jen prázdná branka. V 58. minutě využil Lipoti svoji šanci a stav se měnil na 6:0. V 60. minutě došlo u našich hráčů k velkému střídání. Odešli: Řiháček, Uhlíř, Šimoník, Hprák a Kukla, přišli: Matejka, Škorec, Skovajsík, Přecechtěl a Zlínský. Šanci tak dostali i ocenění dorostenci. V 69. minutě se krásně trefil Skovajsík, kdy z voleje prosřelil brankáře.7:0. V 71 minutě rozehráli hosté chytře přímý volný kop velmi a malá koncentrace našich v obraně a hosté Novotným snížili na 7:1. v 79. minutě se dočkal gólu i kapitán Sopůšek, který krásnou střelou určil stav 8:1. V 80. minutě pak Marek Lipoti dovršil svůj hattrick a zvýšil na 9:1. Poslední slovo měli však hosté, když se po rohu v 88. minutě trefil Hromada. Konečný stav 9:2. Hodnocení: Dnešní soupeř vzhledem k absenci 3 hráčů neměl proti našim klukům šanci. Toho si hosté byli vědomi. Proto z jejich strany antifotbal, a to ještě scházel nemocný střelec Martiš. Po závěrečném hvizdu rozhodčího, vypukly oslavy. Výše uvedení funkcionáři vyhodnotil už třetí naše mužstvo. Za celé jaro mužstvo neprohrálo jediný zápas, pouze 3x remízovalo. Za své výkony si zasloužilo ocenění všech mužstev z naší skupiny. Nikdo nepochyboval, že Hluk hrál nejlepší fotbal. Sestava: Gašek, Řiháček, Horák, Uhlíř, Lipoti, Zelinka, Sopůšek, Šimoník, Chodura, Bartošek, Kukla. V utkání se s aktivní kariérou rozloučil dnešní kapitán našeho mužstva Zdena Horák, jinak předseda fotbalového oddílu Spartak Hluk. Klukům bych popřál hodně dobré kopané a úspěšné zápasy v KP Zlínského kraje.