Do podzimní části OP jsme vstupovali s vědomím, že mužstva po sestupu můžou mít problémy i v nižší soutěži. Přesto naším cílem bylo po podzimu se pohybovat v horní polovině tabulky, s dostatečným odstupem od mužstev hrající o záchranu. Páté místo a zisk 22 bodů by mohlo vést ke spokojenosti. Bohužel průběh soutěže a výkony v některých zápasech ke spokojenosti nevedou.

 

Do desátého kola jsme útočili na druhou příčku tabulky, v domácích zápasech jsme soupeře poráželi rozdílem třídy a na hřištích soupeřů získali sedm bodů. Kromě zápasu v Mařaticích jsme i v ostatních utkáních byli lepším mužstvem a body v Uh.Ostrohu, Traplicích a Drslavicích jsme nepochopitelně odevzdali vždy v závěru utkání po individuálních chybách v obraně, popř. zbytečným vyloučením. Zvláště zápas v Drslavivicích, kde jsme ještě v 80. minutě vedli 2:1 a dokázali prohrát 3:2, byl pro další průběh soutěže pro nás zlomový.

 

V dalších pěti utkáních jsme získali pouze tři body s rozjetými Kostelany. V Ostrožské Lhotě jsme prohráli 0:1, přesto že jsme byli opět lepším mužstvem a s vedoucí Nivnicí jsme sehráli nešťastný zápas, kdy jsme v 65. minutě za stavu 0:0 neproměnili pokutová kop a následně po hrubých chybách třikrát inkasovali. Poslední zápas s Nezdenicemi byl vůbec nejhorší, co jsme v soutěži odehráli. Hlavně se opět u některých hráčů projevil přístup k zápasu a bylo vidět, jak jim záleží na B mužstvu. Ale to je věc, kterou si musí vyřešit hráči sami mezi sebou, ovšem pokud to mají vůbec zájem řešit.

 

Kladem je zabudování do mužstva dorostenců I.Hrdiny a T.Tinky. Přestože u žádného hráče nedošlo ke stálé výkonnosti a nedá se říct, že by některý hráč vyčníval nad ostatními, je potřeba hráčům poděkovat a doufat, že přes zimní přestávku pochopí, že fotbal nehrají jen pro sebe a svým špatným přístupem můžou ublížit celému mužstvu. Páté místo je sice splnění cíle, ale konečný bodový zisk, při předpokladu sestupu více mužstev, nabádá k opatrnosti.

 

Příští středu Vám přinesem hodnocení mládeže.