Je čas dovolených a také fotbalových prázdnin. Zamyslel jsem se proto nad sportovní činností fotbalového oddílu Spartak Hluk. Začnu těmi nejmenšími, přípravkou. Mladší přípravka má svoji kvalitu, což dokázala tím, že tito hráči reprezentovali hluckou školu v McDonald´s cupu a vyhráli soutěž v celém kraji ve finále ve Zlíně. Hodnocení jednotlivých hráčů nechávám na trenérech. Úspěch je to ojedinělý a v historii hlucké školy se to ještě nestalo. Starší přípravka měla jaro velmi dobré. V zimní přípravě poctivě trénovali a prohráli pouze s Nivnicí, kde je Vojta Straňák, suverén soutěže a pak s velmi dobrým Stráním, které má ročník 2005 velmi dobrý. Poslední zápas vyhráli v Uherském Brodě vysoko 12:4, což dokazuje ohromné zlepšení. Mladší žáci pocítili nedostatek hráčů ročníku 2003, přesto bojovali a umístili se ve středu tabulky. Věřím, že v letošní sezóně, kdy budou hrát ročníky 2004 a2005 to bude lepší. Starší žáci se umístili na 4. místě v krajské soutěži a těžili hlavně ze hry opor ročníku 2001, Zdenka Fruhaufa a Romana Martiše, kterým dobře sekundoval Adam Penk z ročníku 2002. Tento rok bude hodně přelomový, protože hráčů ubývá a nejsou zde v těchto ročnících ani takové individuality. Věřím však novému trenérovi Jarovi Kapustovi, že vytvoří dobrý kolektiv, který se v soutěži neztratí. Dorost hraje krajský přebor a skončil na 3. místě. Mužstvo je dobře vedené Ivošem Ševčíkem a má svoji kvalitu i pro příštím ročník. Ročník 1998 se vydařil a hráči jako Athang, Kuřina, Baroň, Ševčík (ročník 1970), určitě dostanou příležitost si zahrát i v I. mužstvu. Někteří to už mají i vyzkoušené. Co se týká dvojky, k tomu se velmi těžko vyjadřuje. Systém by si měli zlepšit hlavně hráči dvojky, pokud budou chtít hrát slušnou úroveň v Okresním přeboru. První mužstvo skončilo na 3. místě a už několik let patří mezi nejlepší týmy v I.A. třídě. Na jaře trpělo hodně absencí hráčů (Dohnal v Americe, Bihári nemocný, některá vyloučení a další zranění), což mělo za následek, že ne vždy byl výkon takový, jaký by si jak relizační tým, výbor a diváci přáli. V podzimní části asi přijde k nějakým změnám, protože Alexandr Machala by chtěl po dlouhodobé činnosti v Hluku skončit. Bylo by to škoda, protože Saša je pořád platným fotbalistou, i když je mu už 35 let. Skončilo hostování pro Jana Šipku, který by chtěl odejít do zahraničí. Jak to dopadne, to je otázka příštích dnů. Radek Bihári by rád hrál ve Strání. Ve Spartaku je 3 roky a patřil ke klíčovým hráčům. Jak výbor, tak i diváci měli a mají Radka rádi. Pokud ho Straňané budou chtít, tak musí respektovat podmínky Spartaku. Každého půl roku požadoval majitel Radka částku za hostování, takže takový hráč za tu dobu něco stojí. Není také snadné takového hráče v klubu udržet, což musí být bráno v úvahu. A to ví i Straňané. Věřím že trenér Václav Uhlíř připraví mužstvo na podzimní sezónu zodpovědně, a že i nadále se bude hrát v Hluku kvalitní fotbal.

Napsal Antonín Zlínský. Názor výboru oddílu nemusí být totožný.