V sobotu 24.2. ve 14.00 hodin hrálo hlucké áčko další přípravný zápas ve Veselí n. M. s domácím týmem, účastníkem KP Jihomoravského kraje. Sestava se velmi těžce skládala, protože Horák s Dohnalem nepřijeli z Prahy, Ondra Machala je mimo Hlluk, Martiš je zraněný, Němec a Vozár nemocní. Nakonec z toho byla tato sestava: Fojtík (David), Athang, Zalubil, Machala A., Otrusiník, Bihári, Galuška, Kukla, Baroň, Machala M. (Sabo), Kryl (Machala M.) Celkem 4 fotbalisté (ročník1998), kteří v loňské sezóně hráli ještě za dorost v základní setavě. Další dva hráči jsou pak ročník 1996 (Kryl, Sabo). Prvních dvacet minut jsme byli o něco lepší a vytvořili jsme si i tutovku, když Radek Bihári šel z pravé strany sám na Motyčku v brance domácích, ale situaci, ze kterých běžně dává góly, tentokrát nezvládl a nastřelil domácího brankáře. Potom domácí přidali, byli rychlejší, důraznější a také bojovnější. Z toho vytěžili i branku, když jeden z domácích hráčů zůstal zcela osamocen v pokutovém území a měl tolik času, že Fojtíkovi umístěnou střelou nedal šanci. 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a v 50. minutě jsme měli tutovku, když domácí obrana i brankář zazmatkovali na hranici pokutovéhoho území, ale Sabo netrefil úplně prázdnou branku. Hru jsme nejen vyrovnali, ale měli jsme i navrch, z toho jsme vytěžili pouze břevno po střela Radka Biháriho. Domácí v této době hrozili z rychlých brejků, ze kterých trefili tyč. Ve snaze vyrovnat, vysunul se Zalubil a to byla voda na mlýn pro domácí mužstvo. Nejenže jsme nevyrovnali, ale v posledních 5. minutách jsme dokonce 2x inkasovali.3:0. Co nám scházelo? Zkušenost starších hráčů v útoku. Dohnal, Martiš i Ondra Machala jsou hráči, kteří branku dát umí a také větší vůle po vítězství. Mladí kluci hrají dobře, schází jim však vyhranost a zkušenost. A takové zápasy jsou pro ně jako stvořené.Budoucnost mají před sebou, záleží jenom na nich, na jejich tréninkové píli a jejich odhodlání ve fotbale se prosadit.

Autor: A.Zlínský