Je sobota 9.4.2022 a do Hluku přijelo na mistrovské utkání mužstvo z Fryštáku. Trenér Vojtěšek měl problém postavit mužstvo, protože scházeli Pěgřim, Kročil, Kukla a hlavně nejlepší střelec I.A. třídy skupiny B. Tomáš Martiš. Hluku se vydařil začátek. Ve 3. minutě tvrdě v vypálil z hranice pokutového území Sopůšek, brankář Mikel sice vyrazil do boku, ale u míče byl nejdříve všudybyl Zelinka, který tak dal první branku zápasu. 1:0. V 10. minutě unikl po pravé straně Zelinka, ideálně nahrál Skovajsíkovi, který touto šancí nepohrdl.2:0. Potom se hra odehrávala většinou uprostřed hřiště. Fryšták má ve svém středu velmi dobré technické a zkušené hráče, takže měl v určitou chvíli i navrch, ale nějakou super šanci si nevytvořil Snad jen trestný kop Dobeše musel Gašek vytěsnit na roh. Po přestávce se snažil Fryšták něco z utkáním udělat, a to se mu povedlo v 54. minutě, kdy střelu Vavruši někdo tečoval a ta skončila v rohu domácí branky. 2:1.  To Fryšták povzbudilo a měl v tuto chvíli psychicky navrch. V 76. minutě však všechno na sebe sebral kapitán Roman Sopůšek, který po samostatné akci zkušeně skóroval. 3:1. Pak jsme přebrali hru zase my a vytvořili jsme si několik šancí, z nichž největší byla po úniku Zelinky tentokrát zleva, Adam dobře viděl nabíhajícího Zlínského, který by skóroval do prázdné branky, ale obránce hostů stačil změnit směr míče. Vítězství bylo i přes všechny potíže zasloužené, utkání jsme od 70. Minuty dohrávali se třemi dorostenci a čtvrtý střídal v 90. minutě.  Sestava. Gašek, Škorec, Horák, Crla, Machala Jan, Zelinka, Přecechtěl ( Fruhauf), Šimoník, Sopůšek, Skovajsík, Machala Ondra (Zlínský). V předzápase dorostenci Hluku porazili Prakšice 3:0. Branky: Zlínský 2x, Matejka. Utkání dobré úrovně rozhodla větší zkušenost při proměňování šancí. Obě mužstva mají mladý tým, což je do budoucna velký vklad.