V neděli 12.8.2023 byla sobota, v Hluku hodová. K prvnímu našemu zápasu v krajském přeboru přijelo mužstvo z Brumova, kdysi třetiligové mužstvo. Proto zkušenosti byly na straně našeho soupeře. Ze začátku se hrál opatrný fotbal, my jsme se snažili bránit od půlky a podnikat rychlé výpady. To se nám dařilo, ale zakončení  Zelinky a Bartoška ke gólu nevedlo. V 10. minutě se však na levé straně uvolnil Bartošek, poslal míč na zkušeného Dohnala před brankou a stav se měnil na 1:0. I potom jsme hráli svoji hru, únik Sopůška zlikvidoval brankář Důbrava, nejlepší hráč Brumova. Nebyla to v zápase jediná šance, která mohla zvýšit naše konto, které brankář Brumova likvidoval. Ve 30. minutě ütekl na pravé straně Zelinka, chytře nahrál Chodurovi před branku a stav se změnil na 2:0. Potom se začali prosazovat i hosté, ale pouze po naše trestné území. Vyjímka pro ně došla ve 40. minutě,  po odhlavičkování z našeho pokutového území,napálil Bublák z 25 metrů přesně pod břevno Pěgřimovy branky. 2:1. Tak skončil i první poločas. Druhý začali hosté zhurta a mohli srovnat, ale nedali. Mužstvo Brumova s technickými hráči, dobře kombinovalo, my jsme se spoléhali na rychlé protiútoky. Hosty jsme nechali hrát na jejich polovině, ale naše protiútoky byly šance skoro vyložené. Kdyby tam nebyl Důbrava! Šance Bartoška, Zelinky, Dohnala, Sopůška zaváněly gólem. ten jsme i dali, ale pomezní zamával Dohnalovi velmi těsný ofsajd. Ke konci zápasu hosté přitlačili, šanci si však nevytvořili, byli jsme to  naopak my, kdo mohl rozhodnout. Dnes při nás štěstí nestálo. Sestava: Pěgřim Kukla, Uhlíř, Lipoti, Skovajsík, Zelinka, Chodura, Šimoník, Sopůšek, Bartošek, Dohnal (Škorec). Utkání sledovalo 300 spokojených diváků.

Dopoledne v 10.00 hodin hrál i dorost svůj první mistrák v KP Zlínského kraje, proti mužstvu Zlínska (bývalá Viktorka Otrovice je v dorostu spojena s Bílovicemi). Proháli jsme po hrubých chybách v obraně 2:0 My jsme nastoupili po odchodu 7 hráčů z jarní sezóny ještě více oslabeni, protože nehráli zranění Zlínský a Hnilička, na dovolené je Podškubka a bratři Bočkovi. Když se do poločasu zranil i zkušený stoper Lukáš Soviš a Pepa Křiváček, zbylo z mužstva úplné torzo. To vyspělejší hráči Zlínská zúročili ve vítězství, protože byli o hodně lepší. Snad až bude mužstvo více kompletní zlepší se výkon i výsledky.