Ve středu 16.8.2023 hrálo naše áčko zápas  v poháru hejtmana Zlínského kraje se Sokolem Nevšová.

Za velmi teplého počasí to nebyl vůbec pěkný fotbal. My jsme nastoupili oslabeni bez Lipotiho a Dohnala. Do 15. minuty jsme mohli vést 3:0, to když Zelinka 1x aBartošek 2x šli sami na Janalíka. Skvělý brankář je ale vychytal. Hosté nastoupili ze zvláštní taktikou. Vzadu pevný val, v zápase si dávali na čas. Brankáři dělalo rychlé rozehrání velký problém, když byli faulováni, tak se se dlouho sbírali z trávníku, když rozehrávali trestný kop, tak vždy u toho byla minutová domluva. Čekali na příležitost a ta se jim naskytla v 29. minutě, kdy po centru z leva se nejlépe orientoval extra střelec Tomšů a dostal tak Nevšovou do vedení. 0:1. Tím se pomalost v jejich hře ještě zvýšila. V 35 minutě byl v pokutovém území držen před brankářem Janalíkem Bartošek, ale rozhodčí nic. Když ve 40. minutě Uhlíř po rohu ve vyložené šanci nastřelil Janalíka, balo těch neproměněných šancí dost. Do druhého poločasu nastoupil Vaďura místo  Chodury a v 53. minutě Kukla po centru zprava srovnal stav na 1:1. Zdálo se, že se domácí s tímto stavem ještě poperou. Musel však odstoupit Kukla, kterého vystřídal Zdeněk Horák, který už karieru v áčku ukončil. V 75. minutě se hosté po dlouhé době zase dostali  k naší brance, v pokutovém uzemí došlo k souboji, a pan rozhodčí Bartoň tentokrát  rezulutně ukázal na značku pokutového kopu. Hodně přísná penalta! Tak to viděli i všichni diváci, včetně těch Nevšovských. K míči se postavil Kutra a nemýlil se 1:2. Od této doby hosté ještě v pomalosti přitvrdili. Poléhavali, když házeli aut, tak jim to trvalo, brankáč Janalík se vždy s míčem nejdříve pohrál a rozhodčí Bartoň nic. Hrozně to vytočilo trenéra domácích Uhlíře. Ze hry byl stažen po faului a následné velké strkanici i trenérův syn David a my jsme na způsob hry Nevšové recept už nenašli. Naposledy jsme prohráli 11.9.2022 v Šumicích a to také po problematické penáltě v závěru zápasu 3:2. Co k tomu dodat. Nenašli jsme způsob hry na herní systém Nevšové, který připomínal herní styl kdysi mužstva podobného ražení Provodova. Starším hráčům Nevšové taková hra pasuje. Roky nelze ubrat. Panu rozhodčímu Bartoňovi zápas nevyšel, diváci odcházeli po zápase s jeho výkonem hodně nespokojeni. Věřím, že to příště vyjde ve Slušovicích lépe. Sestava: Pěgřim, Škorec, Uhlíř, Skovajsík, Matejka, Zelinka, Chodura, Kukla, Šimoník, Bartošek, Sopůšek.