V neděli 4.2. v Kroměříži na umělé trávě jsme se statečně prali s divizním celkem z Skaštic. Při absenci třech klíčových a nejzkušenějších hráčů Lipotiho, Sopůška a Dohnala nás nečekal jednoduchý úkol. To, že nás budou Skaštice trestat z každé chyby jsme zjistili hned v první desetiminutovce, kdy po hrubé ztrátě míče se dostali k nebezpečnému centru, který jsme si sami vrazili do naší sítě. Vlastní gól a 0:1. Pak se ale osmělili i hlučané a netrvalo to dlouho. Matějka drze vybojoval míč a v souboji 2 na gólmana ho naservíroval Zelinkovi a stav se vyrovnal - 1:1. Hlavně mladík Matějka zatápěl divizní obraně s velkou chutí. Za nedlouho postupoval sám na bránu Zelinka a nemýlil se. Stav utkáni 2:1. Skaštice byly tímto vývojem zaskočené a ještě do poločasu jsme šli 3x sami na brankáře. Ale ani dvakrát Bartošek a ani Chodura své úniky neproměnili.

Spartak hrál jak už tomu tak bývá ze zabezpečené obrany. Skaštice byly velmi fotbalové, držely balón, ale celá naše defenzíva pracovala na jedničku a do ničeho jsme je nepouštěli. Až přišla 80. minuta a soupeř ukázal, jaký je mezi námi rozdíl. První velká šance a hned gól 2:2. A záhy z trestného kopu Skaštice rozhodli o svém vítězství 2:3. Byl to velice povedený přátelský zápas, s kvalitním a hlavně velmi fotbalovým soupeřem.